Eesti tööturul napib töökäsi. Olukorra leevendamiseks võiksid tööandjad kandidaate otsida kogemusteta noorte, vähenenud töövõimega inimeste, rahvusvahelise kaitse saajate, vanglast vabanenute või pikaajaliste töötute hulgast. Töötukassa pakub tööandjatele palgatoetust just eelnimetatud inimeste tööle võtmiseks, kirjutab Eesti Töötukassa tööandjate teenuste peaspetsialist Maria Palts.
Palgatoetus – kellele ja kuidas?
Palgatoetuse eesmärk on toetada tööandjat nende inimeste tööle võtmisel, kes on tööturul ebasoodsamas olukorras. Töötukassa kaudu on võimalik taotleda seitset erinevat palgatoetust. Teenuse kaudu saavad tööle Töötukassas registreeritud töötud, kes vastavad palgatoetuse nõuetele. Toetusega hüvitatakse kuni pool palgakulust (kuid mitte rohkem kui töötasu alammäär ja kahe teenuse puhul kuni töötasu kahekordne alamäär) ja seda saab taotleda nii tähtajatu kui tähtajalise töölepingu sõlmimisel. Hüvitist makstakse 6 – 12 kuud.
Kui peaks juhtuma, et töötaja soovib töölepingut lõpetada, siis ei pea tööandja toetust tagasi maksma. Palgatoetust ei pea tagastama ka siis, kui töösuhe lõpeb poolte kokkuleppel.
Palgatoetusega saab tööle võtta ka näiteks vähese töökogemusega noore. Kogemusteta noore tööle võtmine võib olla küll ajamahukam protsess, kuna teda tuleb välja õpetada ja talle rohkem aega pühendada. Samas kompenseerib töötukassa ka noore tööalased koolituskulud.
Loe edasi:
https://www.tootukassa.ee/et/teenused/tooandjatele/palgatoetus