Artiklid

Sel suvel töötas Elisa enam kui 200-liikmeline tehnoloogiaüksus kolmandat aastat järjest vaid neli päeva nädalas, püstitades selle käigus uue töötajate rahuolurekordi. Töötajate tagasisidest ilmnes, et enam kui 90% inimestest tundis, et kõik vajalikud tööd said lühema ajaga tehtud, trumbates sellega ka möödunud aastal 88 protsendi juurde jäänud tippmargi.

Edasi loe: https://www.personaliuudised.ee/uudised/2024/10/07/kolmas-suvi-neljapaevaste-toonadalatega-90-elisa-it-tootajatest-sai-kogu-too-vahema-ajaga-tehtud

Töötaja küsib: Kes on töökeskkonnavolinik ja mida saab ta teha diskrimineerimise puhul töökohas?

Eestis on umbes 130 000 ametnikku, kes saavad puhata 35 päeva aastas. Seda on rohkem, kui tavaliselt seaduse järgi ette nähtud 28 päeva. Ühe ideena on sel nädalal arutatud, kas ehk peaks kokkuhoiu mõttes lõpetame ametnike pikemad puhkused. See võiks tuua riigieelarvesse säästu mõnel hinnangul isegi 50 miljonit eurot.

Edasi loe: https://www.delfi.ee/artikkel/120326845/paevakord-kaed-eemale-ametnikest

 

Ettevõte laiendas oma tegevust ja seetõttu tuli rajada ka laoruum. Kaks tundi pärast uue laoruumi avamist kukkus 80kg kaaluv kauba-alus töötajale jala peale, mille tulemuseks oli mitme varba- ja pöialuu murd.

Rahandusministeeriumi ametnikud teavad, kuidas puhata tükk maad kauem kui need, kes erafirmas leiba teenivad. Sealjuures on puhkepäevade arv sama.

Rahandusministeeriumi ametnikud teavad, kuidas puhata tükk maad kauem kui need, kes erafirmas leiba teenivad. Sealjuures on puhkepäevade arv sama.

  • sakonna ametnikud teenivad endale lihtsa vaevaga kuni kuus puhkepäeva aastas lisaks. Foto: Liis Treimann
„Liiga hea.“ Nii on Eesti Panga president Madis Müller kirjeldanud olukorda, kus Eesti ametnikud kasutavad oma puhkust tükkidena ning ainult tööpäevadel. See tähendab puhkusepäevade säästmist nädalavahetuse arvel.