Artiklid
- Üksikasjad
Tööandja küsib: Minu ettevõtte naistöötaja tõstab päevas palju raskusi. Kui suurt raskust tohivad laotöötajad tõsta?
- Üksikasjad
Eesti Merekoolis, kus õpetatakse muuhulgas ka laevade remontimist, juhtus noore õppuriga tõsine tööõnnetus. Võiks arvata, et õppeasutus on koht, kus on juhendamine esikohal. Kahjuks tuvastas Tööinspektsiooni uurimine mitmeid puudujääke õpilaste tööohutusalases juhendamises ja väljaõppes ning õpilaste praktika korraldamises.
- Üksikasjad
Tallinna linnajuht Kristjan Järvan leiab arvamusartiklis, et naiste osakaalu suurendamine ettevõtete juhtorganites pole lahendamist vajav probleem ja sookvoodid „riivavad igaühe õiglustunnet“. Mu kolleegi artikkel toob välja subjektiivsed näited, sisaldab meelevaldseid võrdlusi ja selles puudub andmepõhine vaade naisjuhtide mõjule ettevõtete tulemustes.
Saame üldistatult teada, et Järvani tuttavad tippjuhtidest naised on ise hakkama saanud ja küllap jõuavad teisedki täiendava nügimiseta (suur)ettevõtteid juhtima. Tegelikkuses valitseb Eestis juhipositsioonidel meeste enamus ja naiste kaasamine toimub teosammul.
- Üksikasjad
Maailmakuulus kohvigigant Starbucks plaanib alates järgmisest aastast rakendada uut kontoripoliitikat, kirjutab Quartz.
Starbucks hoiatas oma ettevõtte töötajaid, et kui nad ei tööta vähemalt kolm päeva nädalas kontoris, võib see kaasa tuua töölepingu lõpetamise.
- Üksikasjad
2024. aasta teises kvartalis peatus Eestis kaks aastat kestnud majanduslangus, mille käigus kahanes majanduse kogutoodangu maht kokku 5,7%. Languse ulatust arvestades võib öelda, et varasemate kriisikogemustega võrreldes on selle mõju tööturule olnud tagasihoidlik. Languse-eelse tipuga võrreldes on palgatöötajaid nüüdseks umbes 1,2–2,5% vähem – täpne hinnang oleneb andmeallikast.
Hõive kokku on aga väga lähedal oma 2023. aasta alguse tipule, sest samal ajal kui palgatöötajaid jäi vähemaks, suurenes ettevõtjana hõivatute arv. Tööturu vastupidavust võis toetada reaalpalga ulatuslik kahanemine 2022. aastal, kui ettevõtted hinnakasvu kiirenemisest lühikest aega võitsid, samal ajal kui palgakasvu hoogustumine viibis. Koondamise suhtes võis ettevõtteid varasemast ettevaatlikumaks teha ka kriiside-eelne tööjõupuudus ja koroonaviiruse kriisi kogemus, mis näitas, et pärast nõudluse taastumist on keeruline kiiresti uusi töötajaid värvata.
Lehekülg 1 / 1633