ekstreemne olukord.

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25672 lisas m.
Minu tööandja soovib, et ma kirjutaksin lahkumisavalduse umbes kuu enne sünnitust - seega dekreetpuhkuse ajal. Miks see nii on, ma ei oska kommenteerida, kardab vist, et ma lähen sinna pärast 3a tööle tagasi.
Kui ma nüüd seda tõesti teeksin, kas ma siis ikka saaksin oma dekreedirahad kätte või saan ainult osa nendest? Ning kas dekreedi ajal üldse saab töölepingut lõpetada, isegi juhul, kui ma avalduse ise kirjutan?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25673 lisas molly
Vastas molly teemas ekstreemne olukord.
mitte mingisugust lahkumisavaldust ära kirjuta.
omal soovil võid iga kell töölt ära minna,ei loe et oled sünnituspuhkusel.kui kirjutad lahkumisvalduse ja lähed töölt enne kui oled sünnituspuhkusele jäänud jääd ka haiguslehest ilma.haigus-(sünnitus)lehe saad ainult siis kui sul on kehtiv tööleping.
nii et ära kirjuta mingit lahkumisavaldust

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25674 lisas m.
Vastas m. teemas ekstreemne olukord.
küsimus oligi ju esitatud, et juhul kui ma kirjutan avalduse dekreedi ajal, kas siis saan kogu raha või mingi osa asellest?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25675 lisas m.
Vastas m. teemas ekstreemne olukord.
küsimus oligi ju esitatud, et juhul kui ma kirjutan avalduse dekreedi ajal, kas siis saan kogu raha või mingi osa asellest?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kkk
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25676 lisas kkk
Vastas kkk teemas ekstreemne olukord.
kui sa kirjutad avalduse enne dekreeti minekut, siis sa dekreedi rahasid ei saa, sest sel ajal peab olema KEHTIV tööleping

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • z
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25678 lisas z
Vastas z teemas ekstreemne olukord.
ära mingil juhul enne sünnituspuhkuse lõppu lahkumisavaldust kirjuta.
peale muu, haiguslehe aeg läheb puhkuse arvestamise staazi hulka, seega selle 4 kuuga saaksid puhkuseraha juurde 9 päeva eest. üleüldse ära avaldust töölt lahkumiseks vabatahtlikult kirjuta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • elly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25682 lisas elly
Vastas elly teemas ekstreemne olukord.
üleüldse on huvitav, miks tööandja tahab, et sa ära läheks? Sul on samad õigused nagu ka teistel töötajatelgi: kui teed oma tööd hästi ja tööandjal ei ole sinu vastu arvestatavaid pretensioone, mis põhjusel ta sult sellist avaldust tahab? Teiseks, sul on täielik õigus pärast dekreeti sellele tööle naasta. Mis siis, et tööandja võib olla seda ei soovi. Viimase kommenteerijaga olen täitsa nõus - ära midagi kirjuta, mine rahulikult sünnituslehele ja siis lapsehooldusele. Lapsehoolduse ajal ei takista aga keegi, et sa otsid uue töö ja isegi töötad seal (äkki pärast otsustad ikka minna esimesele tööle tagasi). Vaata ainult, et töölepingus ei oleks konkurentsikeeldu, kui on, otsi firma, mis sinu tööandjaga ei konkureeri. Töötamist lapsehooldusel on mõistlik alustada siis, kui lapsehooldustasu maksmine on lõpetatud, muidu võib juhtuda, et kaotad rahas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kkk
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25685 lisas kkk
Vastas kkk teemas ekstreemne olukord.
haiguslehel olemise aeg siiski puhkuse staaži arvutamise sisse ei lähe

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kkk
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25686 lisas kkk
Vastas kkk teemas ekstreemne olukord.
vabandust, ajasin siisi sassi dekreedi ja lapsehoolduspuhkuse

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to kkk
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25687 lisas to kkk
Vastas to kkk teemas ekstreemne olukord.
Töövõimetuslehel(sünnitusleht) oldud aeg läheb puhkuse arvestuse sisse. Lapsehoolduspuhkuse aeg ei lähe.

Puhkuseseadus
§4. Tööaasta arvutamine

(1) Lisaks tegelikult töötatud ajale arvatakse tööaasta hulka:
1) aeg, mil töötaja on ajutiselt töövõimetu;
2) puhkuse aeg, välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja töötaja soovil antud palgata puhkuse aeg;
3) osaliselt tasustatava puhkuse aeg vastavalt käesoleva seaduse §-le 33;
4) töölepingu ebaseadusliku lõpetamise, ebaseaduslikult teenistusest vabastamise või ebaseaduslikult teisele tööle üleviimise tõttu töölt sunnitud puudumise aeg, kui töötaja on tööle ennistatud;
5) muu aeg, mil töötaja on seaduse, muu õigusakti, kollektiiv- või töölepinguga ettenähtud alustel ajutiselt vabastatud tööülesannete täitmisest.

(2) Tööandja otsusega võib tööaasta hulka arvata ka muu aja, mil töötaja on poolte kokkuleppel ajutiselt vabastatud tööülesannete täitmisest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.