kohene töölt lahkumine

  • annely
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25778 lisas annely
küsimus on selline:kas mul on öigus lahkuda töölt kohe päeva pealt, kui mul on katseaeg ja ma pole lepingutki näinud?
kas tööandja saab seda nimetada tööluusiks... nagu mulle väideti...?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • karmen
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25780 lisas karmen
Vastas karmen teemas kohene töölt lahkumine
nii kaua kui sa pole lepingut näinud, mis tähendab et sa pole sel juhul ka millelegi alla kirjutanud võid teha mida tahad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annely
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25781 lisas annely
Vastas annely teemas kohene töölt lahkumine
mulle pole keegi lepingut teinud,niikaua kui olen seal olnud(4 kuud).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Janar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25783 lisas Janar
Vastas Janar teemas kohene töölt lahkumine
Loomulikult võid minna kohe ära siis kui soovid,sest mis alusel sa tööl oled?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Janar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25796 lisas Janar
Vastas Janar teemas kohene töölt lahkumine
Ja veel kui on leping siis pead 3 päeva ette ütlema ja tööanjda kui tahab sind lahtilasta siis peab ta 5 päeva ette ütlema aga kui ei siis mine siis kui tahad,

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • karla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25797 lisas karla
Vastas karla teemas kohene töölt lahkumine
to Janar
Tööandja ei pea katseajal ette teatama - võib ka poole tööpäeva pealt lepingu lõpetada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • SEADUS
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25798 lisas SEADUS
Vastas SEADUS teemas kohene töölt lahkumine
EESTI VABARIIGI TÖÖLEPINGU SEADUS
§28. Töölepingu vorm
(2) Tegelikult tööle lubamine tööandja poolt ON VÕRDSUSTATUD töölepingu sõlmimisega, sõltumata töölepingu vormistamisest. Sel juhul vormistatakse tööleping kirjalikult tingimustel, mida tegelikult kohaldati. Kui tegelikud tingimused olid töötaja jaoks halvemad seaduses, haldusaktis või kollektiivlepingus ettenähtust, kohaldatakse vastavat seadust, haldusakti või kollektiivlepingut.
(3) Töölepingu vormistamata jätmine või nõuetevastase vormistamise eest kannab tööandja haldusvastutust.

§29. Töölepingu sõlmimine isiklikult

Töölepingu sõlmib tööandjaga või tööandja selleks volitatud esindajaga iga töötaja, ka alaealine, isiklikult. Tööleping loetakse sõlmituks, kui pooled on lepingule alla kirjutanud VÕI töötaja on tööle lubatud.

§79. Määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamine töötaja algatusel

(1) Määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamisest teatab töötaja tööandjale vähemalt üks kuu ette. Katseaja kestel on töötajal õigus tööleping lõpetada, teatades sellest tööandjale kolm kalendripäeva ette.

(2) Kui määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamise põhjuseks on töö jätkamist takistav haigus, invaliidsus, haige või invaliidistunud perekonnaliikme hooldamise vajadus või õppima asumine, teatab töötaja lepingu lõpetamisest tööandjale vähemalt viis kalendripäeva ette. Samas korras võib töölepingu lõpetada ka naine, kes kasvatab alla kolmeaastast last.

jne.

www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=951377

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • karla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25799 lisas karla
Vastas karla teemas kohene töölt lahkumine
§102. Töölepingu lõpetamine katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu
(1) Tööandjal on õigus lõpetada § 86 punktis 5 ettenähtud alusel tööleping, kui katseaja tulemused osutuvad ebarahuldavaks. Katseaja tulemusi hindab tööandja.
(2) Tööandja võib töölepingu lõpetada katseaja kestel (kaasa arvatud katseaja viimane päev).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Janar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25800 lisas Janar
Vastas Janar teemas kohene töölt lahkumine
jap, sul pon õigus, sorry.....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lepatriinu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25830 lisas lepatriinu
Vastas lepatriinu teemas kohene töölt lahkumine
mul oli eelmises töökohas sama jama, töölepingut ei olnud ja suuliselt oli kokku lepitud katseaja pikkuseks 4 kuud.
oli soov päevapealt ära tulla kuna tuli parem tööpakkumine. tööandja sattus pabinasse, et kes siis töö äa teeb jne jne asendajat ka ei ole...
võtsin ühendust Tööinspektsiooni juristiga. kahjuks ei ole mul see vastus säilinud, kui dpoint on ikkagi selles
et mul ei olnud õigust 3-p etteteatamisajaga lahkuda. tööl käisin, tunnistajad olid, firma oli minu pealt makse maksnud jne.
ja katseaega võib kohaldada aga ei pea ja töölepingu sõlmimata jätmine on hoopis teisest ooperist.
nii et 1 kuu etteteatamisaeg!!! olin tööl 3 kuud. juristi nõuanne!
tegin siis avalduse TLS §79 lg 2 alusel - pereliikme hooldus. muidugi perearsti tõend juurde.
kui sa päevapealt lahkud põhimõtteliselt tööandja võib käkki keerata ja ettetatamisaja 1 kuu palga kinni pidada.
ole ettevaatlik
nüüd siis olen ise pers. töötaja - ajab muigama

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.