kompensatsioon

  • bussijuht
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26177 lisas bussijuht
kompensatsioon lisas bussijuht
Kas oskab keegi nõustada sellises küsimuses?Bussifirma osteti ära,endise firma töölepingud olid sõlmitud määramata ajaks ja öeldi,et vanad kehtivad ka uues firmas.Lubati küll millalgi uued ka sõlmida.Siit küsimus:kui töötaja ei nõustu uue töölepingu tingimustega ja alla ei kirjuta, kas siis peab tööandja maksma 2 kuupalga keskmist töötasu ,kuna tööleping lõpetab kestvuse,töötaja muidugi kaotab töö?Läheb see &64 ja &82 alla?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26188 lisas mari
Vastas mari teemas kompensatsioon
Just nii 2 kuu keskmine palk ja §64 ja§82.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26198 lisas Maie
Vastas Maie teemas kompensatsioon
Töötajal on vaja teha vastav avaldus,et ei nõustu uute tingimustega ja palub töölepingu lõpetada § 82 alusel.Avaldus peaks olema esitatud 5 päeva enne selle muudatuse algust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • bussijuht
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26740 lisas bussijuht
Vastas bussijuht teemas kompensatsioon
Ma ei saa hästi aru, mis tähendab enne muudatuse algust?Kui töötajatele teatati,et kuu aja jooksul sõlmitakse uued töölepingud s.t. jaanuari kuu jooksul aga nüüd juba märts ja pole veel kellegagi sõlmitud lepinguid ,kas peab siis paika &64 ja &82 ,et mitte allakirjutada sellele lepingule ja lahkudes nõuda 2 kuu keskmist tasu?Juba ette tänades.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26741 lisas Maie
Vastas Maie teemas kompensatsioon
Asi läheb natuke keeruliseks. Muudatuse algus peaks tähendama seda kuupäeva millal te uue firma alluvusse lähete. Praegu saan ma aru,et oletegi juba uues firmas. Selleks ,et kindla peale asi õige oleks peaksite vist tööinspektsioonist nõu küsima. Ma ei riski praegu nõu anda,sest ei tea täpselt asjaolusid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • bussijuht
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26763 lisas bussijuht
Vastas bussijuht teemas kompensatsioon
Tänan Teid vastuse eest.Nüüd on asjad nii,et tööraamatusse tehti juba sissekanne üleviimise kohta uude firmasse.Kas selleks ei peagi töötaja nõusolekut küsima?Töölepingute kohta öeldakse nii,et ei tehtagi uusi lepinguid kuna vanad olid sõlmitud määramata ajaks.Kas nüüd kui ma ootan ära kuni millalgi sõlmitakse siiski uus tööleping ,võin ma keelduda uue lepinguga ja kas siis on veel õigus saada vastavalt tööseaduse §82 2kuu keskmist tasu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26765 lisas Maie
Vastas Maie teemas kompensatsioon
Nagu ma aru saan lepingus tehti lihtsalt muudatus tööandja kohta ja muud ei midagi.Kas töölepingu tingimused jäid ikka kõik samaks nagu eelmises töökohas olid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • bussijuht
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26771 lisas bussijuht
Vastas bussijuht teemas kompensatsioon
Tõesti siiamaani on kõik vanad töölepingud kehtivad ,sissekanne tehti vaid tööraamatusse kuna muutus tööandja nimi.Paluti ka tuua uus passipilt uue töötõendi jaoks jne.Aga mida pole tehtud on uue firmaga tööleping?Kas siis firmade ostu korral ei oma tööline mingit õigust kaasa rääkida või ostetakse seesama tööline ka kõige karvadega uuele firmale omandiks?Selles ongi asja tuum,et kas kunagi peab ka seesama uus firma sõlmima töötajaga uue töölepingu või jääbki lootma ainult vanale töölepingule ja kas siis ei kehti enam töötaja kohta see tööseaduse §82 ?Küsimuse peale ,kas töölepingu tingimused jäid ikka samaks? Jah.Kuid muutus töö olustik ja meeleolu seoses uue tegevdirektori määramisega kohale,kes on väga antipaatne isik ja kel puudub oskus suhelda töötajatega,kelle vastu on kogu kollektiiv ,õelge palun , mis jääb üle töölistel kas hakata protestima uue direktori vastu või minna streigini või siis §82 alusel lahkuda enamusel juhtidest sellest asutusest?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to bussijuhile
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26796 lisas to bussijuhile
Vastas to bussijuhile teemas kompensatsioon
töölepingut ei peagi muutma uude firmasse yleminekul. Kui muutuvad tööylesanded, siis tuleks muudatus teha ja kui sa siis sellega nõus ei ole, saaksid alles paluda töölepingu lõpetamist. kui sulle seal ei meeldi, siis on võimalus ka ise avaldus kirjutada ja jätkata töösuhteid seal kui sulle on sobilik....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26800 lisas Maie
Vastas Maie teemas kompensatsioon
Ma julgen arvata,et juhul kui lihtsalt ülemus ei meeldi,sellepärast küll § 82 kasutada ei saa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.