APPI! ühe kuu tulumaksuvaba miinimum 3400,-

  • Täitsa hädas
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26325 lisas Täitsa hädas
Tööandja on esitanud (e-maksuameti väljavõttes) Maksuametile järgmised andmed:

Aprill 2005 (üks kuu)

Makstud brutotasud 17 299,-
Kinnipeetud tulumaks 3294,-
Arvestatud maksuvaba tulu 3400,-
Töötuskindlustusmaks 173,-
Reaalselt saadud netotasud:
Lõpparve pangakontole 4831,50
Kokkuleppe tasu sularahas 9000,-

9000,- krooni kohta on meil tehtud kirjalik kokkulepe juristi juuresolekul (kolme allkijaga). Summa taga seisab:
"Firma" arvestab ja tasub viidatud maksega seotud maksud.

Ma pole kunagi näinud, et tulumaksuvaba miinimum töötajale topeltsummas arvestatakse.
Või kuidas sellest aru saada? Või on kõik õige?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • arvaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26326 lisas arvaja
Kui jaanuaris või veebruaris 2005a. jäi millegipärast maksuvaba arvestamatta siis ei näe ma probleemi.
Võib küll arvestada 2*1700 kui on jäänud mõnes eelnevas sama aasta kuus arvestamata või arvestatud vähem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • arvaja täpsustab
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26327 lisas arvaja täpsustab
Vastas arvaja täpsustab teemas APPI! ühe kuu tulumaksuvaba miinimum 3400,-
Kui jaanuaris või veebruaris või märtsis 2005a.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Täitsa hädas
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26331 lisas Täitsa hädas
Vastas Täitsa hädas teemas APPI! ühe kuu tulumaksuvaba miinimum 3400,-
Ei ole jäänud arvestamata. Kõikidel kuudel on arvestatud 1700 tulumaksuvaba ja ülejäänud summast on maha arvestatud 24%.

Arvasin, et see aprilli tulumaksuvaba miinimum on kuidagi seotud saadud 9000 krooniga, mille pealt tööandja pidi maksma maksud.

Ma näen, et siin midagi ei kalpi, kuid ei saa aru rohkem kui seda, et minu tulust on tulumaksu vähem kinni peetud. Aga tööandja pidi tegema seda nii nagu seaduses ette nähtud. Nüüd tuleb mul tööandja eest maksuametile ise vahe kinni maksta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • arvaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26332 lisas arvaja
Jah kui kõikides kuudes kenasti juba arvestatud maksuvaba osaga siis tõesti imelik miks on tööandja aprillis kaks korda arvestanud.
Viga võis tulla sisse tööandjal sellest, et välja arvutati ja maksti need 4831,50 ja 9000.-erinevatel aprilli kuu kuupäevadel aga maksuvaba osa arvestatud mõlemat väljamakselt (kuigi võis ainult esimeselt).
Nüüd deklari esitamisel jah võib tekkida olukord kus pead tulumaksu juurde maksma kui sul muid lubatud mahaarvamisi(laenu intressid,koolituskulud ...) ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Täitsa hädas
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26337 lisas Täitsa hädas
Vastas Täitsa hädas teemas APPI! ühe kuu tulumaksuvaba miinimum 3400,-
Ei ole muid mahaarvamisi.

Kui ettevõtte raamatupidaja on ekslikult dubleerinud tulumaksuvaba miinimumi, kas on olemas ka kohustus tekkinud viga parandada?

Sest mina sain tööandjalt 9000 neto, nagu seisis ka kokkuleppe paberil- tema arvestab ja tasub viidatud maksega seotud maksud.

Tekkinud olukorras pean mina tasuma maksuametile tööandja eest arvestamata jäänud tulumaksu osa. Nii pole ju õige, sest mina ei saanud sentigi rohkem kasu.

Mul tekkis veel selline küsimus, et kui firma esitab igakuiselt maksuametile andmed maksude kohta. Kui selles topeltarvestuses oleks midagi vale olnud, siis oleks maksuamet seda ju ka märganud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26340 lisas vastus
maksuamet ei kontrolli iga kuu, et maksuvaba oleks 1700 pealt. On ka selliseid kokkuleppeid töötaja ja tööandja vahel, kus maksuvaba ei arvestatagi, lihtsalt kui kevadel esitad maksuametile oma tulud-kulud, siis saad tulumaksu tagasi või siis sinu juhul..kui on arvestatud 13 maksuvaba aastas, siis maksad ise juurde!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26347 lisas hiir
Nii palju kui mina tean, siis tööandja ei olekski saanud esitada deklaratsiooni, kus maksuvaba suurem, kui 1700 x deklaratiooni esitamise kuu (ehk siis sinu näite puhul 1700 x 4 = 6800). Juhul, kui tööandja tõepoolest oleks üritanud deklareerida neljandal kuul neljandat ja viiendat maksuvaba, oleks tal tulnud veateade ja deklaratsiooni poleks saanud kinnitada. Äkki on ikka kõik õige?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26348 lisas to hiir
Ega kõik ei suhtle Maksuametiga isegi tänapäeval läbi e-maksuameti!!!
Kui see tööandja esitab oma TSD-d paberil mitte e-maksuametis ei tule ju mingit veateadet kuskilt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26349 lisas hiit
to: to hiir

Isegi kui ta ei suhtle maksuametiga läbi e-maksuameti, tema deklaratsioon sisestatakse ikka samasse süsteemi ja viga oleks pidanud sellegipoolest välja tulema ning mingi teade valesti esitatud deklarist oleks pidanud maksuametilt tööandjani minema...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.