kuidas?

  • olenyx
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29599 lisas olenyx
kuidas? lisas olenyx
Tere asjatundjad!


Ma lõpetasin oktoobris ühe töökoha ja sain firmalt maksukohustlase lehe. Kui näiteks mul on tulumaksu kinnipeetud 7800, kas st et ma saangi kevadel selle summa tagasi? Tean, et tulumaksuvaba on 24 000 aastas, aga mul oli 10 kuuga ja poole kohaga ca 54 000 väljateenitud...Kuidas saaks teada, kui palju ma saan tulumaksu tagasi..On äkki selleks mingi valem. Kas siis tulumaksu osa lahutatakse teenitud lõpp brutost? Ei saa ma aru:( ?!...Kuigi alustasin uue tööga, sealt lisandub 2 kuu raha põhimeõõtelsielt juurde, kuid siiski eelneva töökoha põhjal ei oska ma endale selgeks teha, kuidas teada saada tagastatavat summat!



Ettetändes Mirell

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29601 lisas Urve
Vastas Urve teemas kuidas?
Mulle jäi arusaamatuks, miks peaksid sa tulumaksu tagasi saama? Olles tööl töölepingu alusel, eeldan, et sul oli avaldus tulumaksuvaba osa rakendamiseks iga kuu 2000 krooni.Seega on su maksuvabastus juba aasta jooksul ära kasutatud. Kui sa ei läheks aasta lõpuni rohkem tööle,oleks küll midagi tagasi saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mirell
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29604 lisas mirell
Vastas mirell teemas kuidas?
No nagu iga aasta kevadel on ju tuludeklaratsioonide esitamise aeg....Seega mina eeldan, et saan midagi tagasi..Mis tähendab vabastus? Igakord ju palgalehel näitas, et tulumaks on maha võetud..Ja mis vahet seal on kas ma lähen tööle või ei..lihtsalt kui lähen, tulevad vaid teenitud summa suurem..Loogiline, et midagi ma ikka ju tagasi saan?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mirell
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29605 lisas mirell
Vastas mirell teemas kuidas?
No nagu iga aasta kevadel on ju tuludeklaratsioonide esitamise aeg....Seega mina eeldan, et saan midagi tagasi..Mis tähendab vabastus? Igakord ju palgalehel näitas, et tulumaks on maha võetud..Ja mis vahet seal on kas ma lähen tööle või ei..lihtsalt kui lähen, tulevad vaid teenitud summa suurem..Loogiline, et midagi ma ikka ju tagasi saan?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29606 lisas imelik
Vastas imelik teemas kuidas?
valem:
aasta tulud kokku - lubatud mahaarvamised = maksustamisele kuuluv summa * 23% = tulumaksu kohustus - aasta jooksul makstud tulumaks = juurde maksmine/tagasi saamine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kys imelikule
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29608 lisas kys imelikule
Vastas kys imelikule teemas kuidas?
lubatud mahaarvamised sisaldavad mida -tulumaks? Või ka pension, töötus, sotsmaks?

Ja mis asi on maksustamisele kuuluv summa?
Ja kuidas arvutada kohustust? MHM..ma ei oskaks seda valemisse pannagi...Et numbriline näide oleks nagu puust ette ja punakseks metoodika ehk?!

issake ma ei oskaks ise seda arvutada..Tahaks juba huvipärast proovida:D

Aga nt kui tulu on 50 000, mahaarvamised 8000.

huvitatud mirell

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29609 lisas imelik
Vastas imelik teemas kuidas?
Inimene võiks ise kah midagi teha otsida, tõin valemi võta EMTA lehelt ette deklaratsiooon loe läbi juhend ja hakka aga arvestama. Ei sa olla nii isekas, et teie siin foorumis tooge nüüd numbrid mulle lagedale ja arvutage.

Kui ei oska/süüda siis tuleb oodata ära deklari esitamise aeg siis on EMTA teie eest kõik välja arvestanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kadri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29617 lisas Kadri
Vastas Kadri teemas kuidas?
No kas sa ise ei tea siis kas sul arvestati maksuvaba 2000.- igal kuul või ei? Anna veidi täpsemaid andmeid (võib olla oli sul ka koolituskulusid vms. mida saab maksuvabana arvestada?)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • külaline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29620 lisas külaline
Vastas külaline teemas kuidas?
selle järgi paistab et maksuvaba on rakendatud ja tagasi peaks saama 975,kui kogumispensioni ei ole

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kadri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29621 lisas Kadri
Vastas Kadri teemas kuidas?
On ju veel teisi variante ka: eluasemelaenu intressid, koolituskulud, 2 last, mittetöötav abikaasa jne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.