Puhkus enne Dekreeti

  • Aili
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29855 lisas Aili
Kes oskab öelda palun vastake niisugusele probleemile.Kaastöötaja (pedagoog)läheb dekreeti 01.02.2007.Oma korralise puhkuse 56kp sai ta kätte Tekib küsimus kas tal on õigus ette maksta puhkus enne dekreeti täies ulatuses 56kp või saamata puhkus kuni dekreedi alguseni

probleemile.Inimene läheb dekreeti 01,02,2007.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29857 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkus enne Dekreeti
Rahas puhkust küll võtta ei sa peab ikka puhkama ka. Mina soovitan võtta nii palju kui on kasutamata/ettenähtud kuni lapsehoolduspuhkuseni siis ei ole hiljem midagi ette saadud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • SIRJE
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29858 lisas SIRJE
Vastas SIRJE teemas Puhkus enne Dekreeti
Puhkusetasu ainult maksta ei saa, peab ikka puhkama ka. Arukas oleks välja arvestada nn väljateenitud puhkusepäevad ja need siis puhkusena ka ära puhata enne sünnituspuhkusele jäämist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29861 lisas hiir
Vastas hiir teemas Puhkus enne Dekreeti
Eelkõnelejatega nõus. Täpsustuseks lihtsalt veel niipalju, et minu mäletamist mööda (praegu seadusele viidet ei ole aega otsida) on enne rasedus-ja sünnituspuhkust õigus kogu kalendriaasta eest saadav puhkus välja võtta. Oleks muidugi hea, et keegi kommenteeriks - kuna võin eksida selle väitega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29865 lisas mari
Vastas mari teemas Puhkus enne Dekreeti
Dekreediaeg kestab 140 päeva - ca 4,5 kuud. Kui inimene jääb dekreeti 01.02., lisa sellele 140 päeva. Dekreet lõppeb kuskil juulis. Selleks ajaks peaks olema läbi ka terve tööaasta (eeldades, et töötaja asus tööle augustis-septembris). Seega annaksin mina küll töötajale tema soovi korral soovitud puhkuse. See tähendab muidugi seda, et töötaja ei lähe dekreeti miite 01.02.2007, vaid hoopis detsembri algul 2006. See ei pruugi aga olla otstarbekas, sest dekreedirahad tulevad 2005. aasta alusel.
Ise võtsin pedagoogina oma puhkuse välja suvel enne tööle minemist (juunis-juulis puhkasin ja augustist täiskohaga tööle).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29867 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkus enne Dekreeti
"See tähendab muidugi seda, et töötaja ei lähe dekreeti miite 01.02.2007, vaid hoopis detsembri algul 2006. See ei pruugi aga olla otstarbekas, sest dekreedirahad tulevad 2005. aasta alusel." vale!

Rasedus-ja sünnituspuhkus hakkab ikka 01.02.2007 ja arvestus seega 2006a. tulude põhjal, lihtsalt enne seda on puhkus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29884 lisas mari
Vastas mari teemas Puhkus enne Dekreeti
Aitäh, Imelik. Õige märkus. Ei tea, millele mõtlesin niimoodi kirjutades.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29889 lisas kika
Vastas kika teemas Puhkus enne Dekreeti
Sirje, kallis! seleta palun... mina lähen dekreeti 22.01.2007 ja mul on ettenähtud 35 päeva aastas, mina siis järjelikult saan votta ainult 21 päev. kas ma siis kaotan koik ülejäänud päevad?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29890 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas Puhkus enne Dekreeti
35 päeva korralist puhkust aastast annab Sulle puhkust iga töötatud kuu eest 2,9 kalendripäeva.
Tuleb jälgida seda, et sünnituseelse puhkuse aeg 140 kp s.o. sisuliselt 5 kuud ( 4 kuud, 20 päeva) läheb korralise puhkuse arvestusse. Ehk siis lisaks veel 5 kuud x 2,9 kp = 14,5 kp = 15 kp.
ma ei tea muidugi kuidas sa ise said 21 kp?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29900 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas Puhkus enne Dekreeti
Ühesõnaga tahan Sulle öelda, et Sul on õigus puhata täispuhkus s.o. 35 kp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.