Kas lahkuda vabatahtlikult või lasta end vallandada

  • Anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31450 lisas Anne
olen töötanud selles ettevõttes üle 6 kuu ja läbisin edukalt 4 kuuse katseaja. Nüüd teatati mulle, et ma ei sobi ikkagi sellele töökohale ja anti valida, kas lahkun vabatahtlikult või siis nad vallandavad mind. Kumb variant oleks mulle kasulikum? Ja kas vallandamise kohta tehakse sissekanne ka tööraamatusse?Tegelikult oligi plaanis sellest ettevõttest paari kuu jooksul lahkuda ja uus töökoht on mul ka olemas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31451 lisas Maie
Millise §-ga s.t. millistel põhjustel tööandja kavatseb vallandada?
Vallandamise kohta tööraamatusse kannet ei tehta.
Nende kahe võimaluse vahel valides ei ole minu meelest üks kasulikum kui teine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31456 lisas Anne
Nad lihtsalt ütlesid, et nad on kaua aega mõelnud ja tulnud järeldusele, et ma lihtsalt ei sobi sellele töökohale. Ma teen masstoodangus tükitööd ja öeldi ,et olen sama töö tegijast natuke aeglasem jne. Enamus asju mida nad ette heitsid olid katseajaga seotud toimingud/juhtumid. Ausalt öeldes, mina ei saa küll aru,et teeksin halvasti tööd, pigem on asi selles, et ma ei meeldi teatud inimestele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31459 lisas Maie
Tundub,et praegusel juhul on vist mõistlik avaldus teha ja ise ära minna seda enam kui uus töökoht on olemas.
Tööandja muidugi nii lihtsalt töölepingut lõpetada ei saa,et tema mõtles ja otsustas,aga kas on mõtet protsessima hakata tundub et seal firmas oleks antud olukorras keeruline tööd jätkata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tundja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31460 lisas tundja
avalduse kirjutamine - rumal tegu, kui tööandja arvab, et sa ei sobi sellele kohale, siia peab ta sind vabastama EV TLS § 86 p 4 seoses mittevastavusega oma ametikohale ja sel juhul peab ta sulle maksma 2 kuu keskmist palka, teist võimalust tal ei ole, kui sa aga kirjutad omal soovil siis ei saa midagi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tundja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31461 lisas tundja
sorry, EV TLS §86p 4 1 kuu - mitteteatamise eest, juhul kui vabastab päevapealt ja 1 kuu hüvitis, nii, et sisuliselt 2 palka, kui tajhab sust lahti saada

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31464 lisas Maie
Tundjaga nõus. Sel juhul tuleb arvestada sellega, et tööandja ilma töövaidluskomisjonita kindlasti maksma ei hakka.Järelikult tuleb asi anda töövaidlusse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • M
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31466 lisas M
Paraku paljudes asutustes nii..ja loodetakse, et töötaja ei tunne seadusi, hirmutavad ja inimene lahkubki omal soovil.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Üheksandast kabinetist
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31470 lisas Üheksandast kabinetist
Vastas Üheksandast kabinetist teemas Kas lahkuda vabatahtlikult või lasta end vallandada
Kuna katseaeg on probleemideta läbitud, siis ei saa tööandja ka tagantjärele viidata sellele, et juba katseajal oli probleeme...Selline jutt võib ainult ullikestele mõjuda. Kui katseajal oleks probleeme olnud, siis poleks kas katseaega läbitud (mittevastavus tööle, rikkumised vms) või oleks konkreetsed puudused töötaja töös fikseeritud (nt distd. karistuse käskkiri, mis iseenesest ei tingi veel töötaja vabastamist).
Väga viisakalt, kuid kindlalt jääda oma õiguste juurde ning võtta asi ette, et tööandja täidaks oma kohust ning maksaks hüvitust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31471 lisas Tsura
Kui ikka uus ja sobivam töökoht olemas, siis mina soovitan küll ise ära minna. Võib-olla tööandja ei olegi nii üheselt meelestatud ja ei asu sinuga kohe töölepingut lõpetama. Seetõttu tuleb sul ehk veel mõnda aega vingus nägusid taluda. Närvid ja tervis on kallimad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.