alaealisena töölt lahkumine ja kimpus raha asjadega.palun abi

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32875 lisas kata
kas keegi oskab mind aidata sjukses küsimuses ,et ma lahkusin töölt 30aprill ja sama päeva õhtul oli mu arvele kantud 6000kr ja selgituseks oli pantud et lõpparve.minule aga tundus seda kuidagy väga vähe sest palk oleks mul enda arust pidanud olema umbes 5500kr.sellest järeldasin et mu puhkuse rahasid on siis makstud ainult 500kr.helistasin töö juurde rahaasjadega tegelevale inimesele ja tema jutt oli mulle väga segane.ta saatis mulle siis koju palga lipiku millest lugesin välja et tulumaksu oli mult maha võetud 1710kr,preemia mida muidu maksti iga kuu,siis seda sel mu viimasel kuul polnud ja puhkuse kompensatsiooni oli mul makstud 17päeva eest.üritasin talle selgeks teha et mul peaks olema 28puhkuse päeva sest olin töölt lahkudes alaealine ja netist lugesin et olenemata sellest kui kaua alaealine tööl on olnud, on tal 28puhkuse päeva.vahepeal lugesin isegi et 35päeva on.üritasin ka seda selgeks teha inimesele aga tema vastas ikka et 17.nüüd on juba mai kuu lõpp ja ei ole ikka selgust saanud kas mul on õigus nõuda veel raha sest mulle tundub asi kahtlane ja siis olekski soov teada et kas keegi oskab aidata või nõu anda kui palju siis neid puhkusepäevi mul olema oleks pidanud.kusjuures puhkuse graafik oli meil juba välja pantud kus oli kirjas et mul on 28päeva kuid kui hakati rahasid maksma siis polnud sellest enam haisugi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32876 lisas kata
leitsin netist siis seaduse ;Alaealistele on puhkuseseadusega (edaspidi PuhS) ette nähtud pikendatud põhipuhkus 35 kalendripäeva (PuhS § 9 lg 2), mida neil on õigus kasutada neile sobival ajal (PuhS § 16).
kas see loeb ka siis et kui ma lahkun töölt siis peavad nad mulle maksma 35 puhkuse päeva eest mitte minu töö staasi järgi.olen saanud nii aru aga ei julge hakata oma õiguseid peale ajama sest ei ole endas kindel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32877 lisas Sirje
Millisest kuupäevast millise kuupäevani Sa töötasid selles firmas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32879 lisas kata
töötasin 04.09.2006-30.04.2007

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32880 lisas Sirje
Saan aru, et oled alaealine. Siis peaksid saama kasutamta puhkuse komp. 8 kuu eest ehk siis 35 kp :12kuudx8kuud = 23,3 kp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32881 lisas kata
suur aitäh et sain lõpuks kuskilt vastuse mis aitab.nüüd olen segaduses et kas mul on mõtet hakata nõudma nüüd nende 6,3päeva eest raha mis nad maksmata jätsid.iseenesest arvan et see ei ole nüüd väga väike summa mida maksmata jätta.tegemist ei ole ju paari krooniga

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32883 lisas kata
ja samas inimene kes tegeleb rahaasjadega.kuidas ta saab valesti arvutada rahasid kui see on tema töö.nüüd on minu olukord väga halb kuna pean KUU aega hiljem hakkama nõudma rahasid mida nemad oma vea tõttu maksmata jätsid=(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32885 lisas kata
ja samas inimene kes tegeleb rahaasjadega.kuidas ta saab valesti arvutada rahasid kui see on tema töö.nüüd on minu olukord väga halb kuna pean KUU aega hiljem hakkama nõudma rahasid mida nemad oma vea tõttu maksmata jätsid=(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32890 lisas anne
tee avaldus elukohajärgsele töövaidluskomisjonile, saad maksmata jäänud raha kätte ( nõuavad ettevõttest välja).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32900 lisas molly
töövaidluskomosjonis läheb kõigega aega,kõigepealt ikka küsi seda saamata jäänud raha töökohast kui nad keelduvad oma arvestust üle vaatamast,siis ütle et lähed töövaidluskomisjoni ja kui siis ka ei maksta siis minegi töövaidkuskomisjoni

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.