Lapsehoolduspuhkuselt naasmine ja kohe puhkusele...

  • Galina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #33992 lisas Galina
Tere kõigile :)

Minu lapsehoolduspuhkus lõppeb 30.08 ja kohe jään korralisele puhkusele mis oli jäänud vanast ajast kasutamata.
Uuesti tööle asun poole koormusega.
Ja nüüd mure: sain puhkusetasu, mis on arvestatud minu töötasu järgi, mis hakkab mul olema alates septembrist ja seega ka poole koormuse eest.
Tundub nagu olevat loogikavastane, et eelnevalt välja teenitud, kuid kasutamata puhkuse eest arvestatakse tasu tuleva palgamäära järgi!?
Kas on kuskil kirjas kuidas sellisel juhul puhkusetasu arvestatakse? Kahjuks ise ei suutnud leida :(
Tänan abi eest juba ette :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #33993 lisas imelik
On ikka kusagil kirjas - määruses PUHKUSETASU ARVUTAMISE KORD ja see pole kindlasti õige, et tuleviku palga alusel arvutatakse hetke puhkusetasu.
Näita puhkusearvestajale määrust www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=27222
§3 (3) Kui töötajale ei ole töö- või teenistussuhte peatumise tõttu rohkem kui kaheteistkümne kuu jooksul palka makstud, korrigeeritakse töötaja palgamäära Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäära muutumise indeksiga. Indeksi väärtus arvutatakse puhkusetasu maksmise vajaduse tekkimise ajal ja töö- või teenistussuhte peatamise ajal kehtinud palga alammäära suhtena.

(4) Käesoleva paragrahvi lõiget 3 ei kohaldata, kui palgamäär on kehtestatud seaduse, Vabariigi Valitsuse või kohaliku omavalitsuse volikogu määrusega või on kollektiivlepingus kokku lepitud. Nimetatud juhtudel kasutatakse maksmise ajal kehtivat palgamäära. Samuti ei kohaldata lõiget 3 siis, kui indekseeritud palgamäär on Statistikaameti poolt avaldatud viimase kvartali riigi keskmisest brutokuupalgast suurem. Sel juhul kasutatakse riigi keskmist palgamäära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Galina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #33995 lisas Galina
Tänud sulle, imelik :)

Tekkis veel 1 küsimus. Ma tean, et on kollektiivleping, aga ei tea kas ka selle kohta seal punkt sees on.
Küsimus on selle "Nimetatud juhtudel kasutatakse maksmise ajal kehtivat palgamäära." kohta.
Maksmise ajal olen veel lapsehoolduspuhkusel ju ja uus palgamäär hakkab kehtima septembrist. Siis milline on "maksmise ajal kehtiv palgamäär"? Kas see mis mul oli enne puhkusele jäämist või siiski see, mis tuleb septembris?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #33996 lisas imelik
Oot oot nüüd juba midagi muud jutuks meil!
Kas teil on kollektiivlepingus kirjas, et lapsehoolduspuhkuselt naasnule makstakse palka mida ta tulevikus saama hakkab? Vaevalt küll! See (4)lõige on erandid ja ma ei usu, et sina sinna alla kuulud aga uuri järgi mis seal lepings teil kirjas on. Ja veel uue - poolekoha palk ei tohiks ikkagi aluseks olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #33997 lisas imelik
parandan end: Kas teil on kollektiivlepingus kirjas, et lapsehoolduspuhkuselt naasnule makstakse puhkusetasu palga järgi mida ta tulevikus saama hakkab?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Galina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #33998 lisas Galina
Ma kahjuks seda üldse ei tea, kas seal on kirjas sellise juhtumi kohta midagi. Ma üritan endale kõik väga selgeks teha enne kui oma "palgaarvestus spetsialistiga" vaidlema hakkan :)
Nii ta ennast nimetab igatahes

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #33999 lisas imelik
Kui paned kirja:
1.mis aastal jäid rasedus-ja sünnituspuhkusele ja kohe edasi lapsehoolduspuhkusele
2.mis oli siis töölepinguline töötasu (töölepingus kokkulepitud palk)
3.palju puhkust oli saamata
siis saaks kätte bruto puhkusetasu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Galina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34000 lisas Galina
1.2004
2.42kr/h
3.20p

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34002 lisas imelik
buto puhkusetasu peaks olema ~6844.-
(võtsin arvesse aasta keskmise töötundide arvu kuna tunnitasu)
Küsin veel üle, et puhkusele jäid kohe vahetule pärast lapsehoolduspuhkust st. tööl ei ole veel päevagi käinud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Galina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34003 lisas Galina
Tööl ma pole päevagi käinud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.