Katseaja edasilükkumine seoses õppimisega

  • eee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35791 lisas eee
Palun öelge, kas õpingute ajal lükkub katseaeg edasi? Tööleping algas 13.aug 2007, katseag 4 kuud ja koolis olen käinud 18 päeva + 3 haiguspäeva (töövõimetusleht).
Õpin Tallinna Majanduskoolis. Tööandjale tegin avalduse õppepuhkuse saamiseks õppe ajaks. Nendel päevadel makstakse mulle 10 õppepuhkuse päeva eest (aastas) keskmist ning ülejäänud õppepäevade eest riigi poolt kehtestatud miinimumpalga alusel.

Küsimus tekkis selle pärast, et soovin töölepingu lõpetada. Kas see jääb katseaja sisse. Kui mu katseaeg lõppeb avalduse esitamisest 2 päeva hiljem, kas ma siis saan lõpetada töölepingu katseaja 3-päevase etteteatamisega või võib mind kuu aega kinni koida?

Natuke segaselt seletasin, aga loodan väga, et saate aru.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35799 lisas imelik
Katseaja hulka ei arvata aega, mil tööleping oli peatatud
1) kollektiiv- või töölepinguga ettenähtud juhtudel;
2) poolte kokkuleppel, sealhulgas poolte kokkuleppel antava palgata puhkuse ajaks;
3) puhkuse ajaks;
4) ajaks, mil töötaja oli ajutiselt töövõimetu;
5) ajaks, mil töötaja täitis talle riigi või kohaliku omavalitsusorgani pandud ülesandeid või esindas seaduses või kollektiivlepingus ettenähtud juhtudel töötajaid;
6) seadusliku streigi ajaks, kui töötaja osaleb niisuguses streigis seadusega ettenähtud korras;

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • eee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35801 lisas eee
Tänan, imelik!
Seda ma saan aru, et töövõimetuslehel oldud aeg lükkub edasi, kuid kas ka koolis oldud päevade võrra lükkub katseaeg edasi? Ma ei mõista eelpool äratoodud seadust selles osas tõlgendada.

Kui tegin õppepuhkuse avalduse kooliskäimise kohta, mis rahuldati, kas see käib punkt 2) poolte kokkuleppe kohta?

Kas ma saan esitada avalduse töölpeingu lõpetamiseks katseja etteteatamisajale tuginedes, kui katseaeg lõppeb enne etteteatamise lõppu?
Näiteks, esitan avalduse 3.01 aga katseaeg lõppeb 4.01. Kas saan nõuda töölpeingu lõpemist 6.01 või läheb see kuuajalisele etteteatamise alla?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35805 lisas imelik
Õppepuhkus läheb puhkuse alla.
Ka viimasel katseaja päev võid esitada valduse ja seda siis 3klp etteteatamisega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • eee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35807 lisas eee
SUUR TÄNU!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • eee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35809 lisas eee
Kui kirjutada töölepingu lõpetamise avaldus täna (3-päevase etteteatamisega), siis kuidas on korrektne.

Palun lõpetada töölpeing alates 6.jaanuarist 2008?

Ma ei saa ju kirjutada, et lugeda minu viimaseks tööpäevaks 6. jaanuarit, sest see on pühapäev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • eee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35811 lisas eee
Mul oli 22.12.07 - 02.01.08 (kollektiiv)puhkus.
Kas ka selle võrra lükkus kayseaeg edasi?
Kui arvestada TLS § 55 lg 3-e.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • age
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35826 lisas age
tere. ma vaatan,et oled päris asjalik sellistes kysimustes ehk saad mind aidata ja vastata mu kysimustele msni vahendusel? kuna teema on pikk ja keeruline,et siia kirjutada.
palun saada oma msni aadress minu mailile :)
palun,vajan abi.
aitäh

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35843 lisas Helga
Ma eeldan, et tegemist oli firma poolt tasustatud vabade päevadega ja ametliku puhkuse arvestusse ei lähe. Samuti räägid sa "käisid koolis", see mitu päeva sa koolis oled käinud ei mängi rolli vaid ikka õppepuhkusel oldud aeg. (Arvatavasti mõtlesidki seda, aga ma igaks juhuks). Sellise arvestuse kohaselt on sul tõesti täna viimane aeg oma plaan teatavaks teha ja esmaspäeval lõpparve saada (kui juba täna ei tehta).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • eee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35873 lisas eee
Ei, Helga, mu viimane katseaja päev on 13.jaanuar hoopis (sa ei lugenud kõiki postitusi). Õppepuhkus lükkas katseaega edasi ja samuti olin ma korralisel puhkusel, mis ka lükkas katseaega edasi.
Tööleping on mul juba lõpetatud ja kõik on korras.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.