püsipalgalise töötaja lõpparve?

  • marta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37292 lisas marta
olen oma ametikohal töötanud 2 aastat, 7 kuud. nüüd soovin lahkuda.puhanud olen suviti ja jõulude ajal, kuid kuna mul on lepingus kindel palk, siis pole eraldi puhkuserahasid välja makstud. Ikka palk jookseb edasi.
Kui nüüd lõpetan töölepingu märtsi lõpuga, kas arvutatakse mulle üldse mingit lisaraha või makstakse lihtsalt välja viimane palk?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37294 lisas Sirje
Millal algas Sinu tööaasta? Ilmselt on Sul siiski kasutamata puhkust, mille eest pead saama kasutamata puhkuse kompensatsiooni ja muidugu pead ka saama väljamaksmata palga.Millal on sinu viimane tööpäev?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37295 lisas marta
kasutamata puhkust on mul 7 kuu jagu, eelmise augustikuu arvetusega sai puhkused ära puhatud, jõulu ajal sain nädala.
ise arvan, et nagu 9 päeva oleks saada?
viimane tööpäev on 31. märts

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37296 lisas Sirje
Ei saa aru? Kirjutad, et kasutamata puhkust 7 kuu jagu ja siis , et 9 päeva saada?
7 kuu eest tuleks ju 16,3 kal. päeva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37299 lisas imelik
Kasutamata puhkuse hüvitis arvutatakse alati töötaja kuue eelneva kuu põhjal arvutatud päevatasu järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37300 lisas imelik
Lõpparve = saamata töötasu + puhkuse hüvitis kui on kasutamata puhkust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37301 lisas Marta
Jõulu ajal sain nädala kätte!
seepärast arvangi et arvestuslik 16-7p. peaksin siis 9p jagu hüvitist saama.

ise ma tegelikult kahtlen, et mingit lisaraha saan lisaks oma viimasele kuupalgale. kust seadusest lugeda? palga-, puhkuse-, töölepingu???

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37302 lisas imelik
Mida sa väljalugeda tahad? Kõiki neid seadusi võid ju lugeda.

Kui seda, et kasutamata puhkus tuleb hüvitada siis
PuhS §25. Kasutamata puhkuse hüvitamine töölepingu või teenistussuhte lõppemise korral
Töölepingu või teenistussuhete lõppemise korral on tööandja kohustatud töötajale maksma kasutamata jäänud puhkuse eest rahalist hüvitist, kuid kokku mitte rohkem kui nelja aasta kasutamata jäänud puhkuse eest.
Töölepingu lõpetamise päeval pead saama kätte tööraamatu ja lõpparve, kui ei saa siis
TLS §119. Vastutus tööraamatu ja lõpparve kinnipidamise eest
(1) Tööraamatu kinnipidamisel on tööandja kohustatud maksma töötajale keskmist palka iga tööraamatu kätteandmisega viivitatud päeva eest kuni tööraamatu kätteandmiseni.
(2) Lõpparve kinnipidamisel on tööandja kohustatud maksma töötajale keskmist palka iga lõpparve väljamaksmisega viivitamise päeva eest, kuid mitte üle töötaja ühe kuu keskmise palga.

Miks on nii raske vastata küsijatel kirjutada millal tööle asuti ja kui palju puhanud oled siis saaks sind ka aidata teada saada kas on kasutamata puhkust ja kas on saada lõpparvega puhkusehüvist lisaks märtsi kuu palgale(kui muud töötasud kenasti saadud)!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37303 lisas Maie
Saaks ju aidata kui teaks tööle asumise kuupäeva ja kui palju päevades üldse puhkust on saadud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • teemaalgataja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37304 lisas teemaalgataja
Vastas teemaalgataja teemas püsipalgalise töötaja lõpparve?
töötanud olen töölepingu lõppemise päevaks 2a 7 kuud, ehk 29 kuud.
puhkusi olen saanud kokku 63 päeva.

lihtsalt ma ei saa aru sellest, kas mul üldse on õigus sellele puhkusekompensatsioonile koos lõpparvega, kuigi tööandja maksab mulle stabiilselt töötasu iga kuu, olenamata kas puhkan või töötan.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.