kas ostumüügileping või kinkeleping

  • martin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39543 lisas martin
Kui vanaema tahab pärandada oma maja... Ma tahaksin seda aga juba täna remontida ning remondiks ka raha võtta.. nii et see maja oleks laenu tagatiseks.
Mida soovitate, kas Kas teha lasta teha kinkeleping või ostu-müügileping. Kuidas on mõlemal puhul siis tulumaksu või riigilõivuga? Ehk et kumb mulle kasulikum oleks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39545 lisas Sirje
Ehk aitab Sind selle lugemine:http://www.notar.ee/551
Kinkida või pärandada?
Kindlasti tuleks vormistada kasutusõiguse leping vanaema kasuks kuni tema elupäevade lõpuni

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • martin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39547 lisas martin
Selge see. Või on kasulikum hoopis see vanaemalt nö ära osta. Selleks pangalt laenu võtta ja selle raha eest vanaema maja ära remontida, et ta saaks soojas majas edasi elada

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39548 lisas imelik
Tehinguid tuleb notari juures ja mujal kajastada nii kuidas tegelik olukord on kui ei osta siis pole tegemist ka ostuga. Kinkeleping ja kui vara sinu saad laenu vota ja remonti alustada. Minu arvamus!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • martin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39549 lisas martin
Kas kingituse pealt peab ka maksu maksma? Mis vahet seal on, ma sama hästi kui ostan selle maja talt ju ära. Remont lähebki sama palju maksma kui maja ise maksaks.Küsimus on, mis mulle kui eraisikule oleks kasulikum... Kui keegi teab

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39550 lisas sirje
Loe tulumaksuseaduse § 15.
Olen samal arvamusel, et teha kinkeleping.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39565 lisas molly
võta ühendust mõne notariga ja küsi palju sul läheb kulu kinkelepinguga

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lingilt sai ta maksumusest juba aimu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39566 lisas lingilt sai ta maksumusest juba aimu
Vastas lingilt sai ta maksumusest juba aimu teemas kas ostumüügileping või kinkeleping
www.notar.ee/551

Kinkelepingu vormistamisel sõltub notari tasu kingiava vara väärtusest Näiteks kui kinkida korteriomandit, mille väärtus on 1 000 000 krooni, siis on kinkelepingu tõestamise tasu 3220.- krooni, millele lisandub käibemaks.

Täiendav kulutus, mis kaasneb nii kinnisvara kinkimisega kui ka pärimisega, on kinnistusraamatu kande muutmise eest kohtute kinnistusosakondade toimingute eest tasutav riigilõiv.

lisaks Kuidas määratakse notari tasu ?
www.notar.ee/556

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • martin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39571 lisas martin
Suur tänu. Sellest kõige oli abi.
Maakohtades ei ole ju notareid käepärast võtta... aga kui vanainimene ei saa enam liigelda... isegi mitte autoga. Kui lihtsalt ei liigu, kas siis on võimalik notar ka koju kutsuda. Kaugelt linnast kutsudes on see vist jällegi üsna kulukas. Või saab tema sotsiaaltöötaja teatud asjad tema eest ära teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • helle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39584 lisas helle
ostu-müügi lepingu ja kinkke lepingu vormistamis tasud on peaegu ühe sugused. need tasud arvestatakse maja väärtuse pealt. 1. ostu müügi lepingu pealt tuleb maksta müüjal tulumaksu ,kui ta kasutab seda müügihetkel elukohana vabastatakse see tulumaksust. 2. kinkelepinguga tekkib uuel omanikul tulumaksu kohustus ,kuna ta sai kingiga tulu. kinkelepingu võib kinkija või pärija 10 aasta jooksul tühistada. mõistlik oleks teha ostu müügi leping sümboolse summa eest ( selgituseks tuua vanaema eest edasi hoolitsemine)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.