Töölepingu lõpetamine

  • õnnela
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 6 kuud tagasi #45031 lisas õnnela
Töölepingu lõpetamine lisas õnnela
Kirjutasin lahkumisavalduse:Soovin lõpetada töölepingu mis on koostatud sel j sel kuupäeval tervislikel põhjustel.
Seda sellepärast et tervislikel põhjustel lõpetatud tööleping annab õiguse saada töötukindlustust kuid tööandja polnud sellega nõus ja lõpetas töölepingu omal soovil,miks ta muutis avalduse sisu,tema ei kaota ju midagi,mina tööline kaotan töötukindlustuse kui töötusse arvele lähen võtma,kuidas pean edasi toimima,ks tööandjal oli õigus seda teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 6 kuud tagasi #45032 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu lõpetamine
Tööandja tegi õigesti, sest miks petta ennast ja teisi kui tegu polnud erakorralise TL ülesütlemisega tervislikel põhjustel mis nõuaks ka tõendust?

TLS §85. Töölepingu korraline ülesütlemine
(3) Eeldatakse, et ülesütlemine on korraline, kui töötaja ei tõenda, et ülesütlemine on erakorraline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 6 kuud tagasi #45033 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu lõpetamine
üks lõik jäi maha
(4) Kui töötajal ei ole tähtajatu töölepingu erakorraliseks ülesütlemiseks alust, loetakse ülesütlemine korraliseks seaduses sätestatud etteteatamistähtajaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • õnnela
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 6 kuud tagasi #45034 lisas õnnela
Vastas õnnela teemas Töölepingu lõpetamine
Kuidas tööandja tegi õigesti kui ta ise soovis seda,mina tulin talle vastu kuna see töö ei sobinud minu tervisega,olin väga palju haige.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 6 kuud tagasi #45035 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu lõpetamine
Siis oleks tulnud TL lõpetada poolte kokkuleppel või oleks sina pidanud arsti tõendiga oma seisundit ja töö tegemise võimatust tõendama siis saanuks sa erakorraliselt TL üles öelda või oleksid pidanud kannatama ja tööd edasi tegema ja ootama kuna TL oleks tööandja algatusel lõpetatud sinust tuleneval põhjusel.

Soovin lõpetada töölepingu mis on koostatud sel j sel kuupäeval tervislikel põhjustel pole ükski neist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • õnnela
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 6 kuud tagasi #45036 lisas õnnela
Vastas õnnela teemas Töölepingu lõpetamine
Olen ise süüdi,ma ei suutnud enam,kirjutasin avalduse,nüüd ise kannatan.Tänan teid loodan et see aitab mind edaspidi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kadi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 6 kuud tagasi #45040 lisas Kadi
Vastas Kadi teemas Töölepingu lõpetamine
Sa ei oleks tööandja poolt muudetud lepingule sellisel juhul alla kirjutama pidanud (kui teil oli eelnevalt kokkulepe, et tööandja soovis sinu lahkumist)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 6 kuud tagasi #45043 lisas .
Vastas . teemas Töölepingu lõpetamine
tagantjärgi tarkus on täppisteadus. :). Oleksid võinud enne lepingutele allakirjutamist nõu küsida. Kõige targem oleks ju olnud küsida arstilt vastav tõend, et tervise tõttu ei saa seda tööd teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • minu arust
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 6 kuud tagasi #45044 lisas minu arust
Vastas minu arust teemas Töölepingu lõpetamine
võiks Tööandja antud juhul TL lõpetada § 91 lg 3 alusel- kuna tegemist on ikkagi TL erakorralise ülesütlemisega töötaja isikust tuleneval põhjusel, hüvitise maksmist see tööandjale kaasa ei too, kuid jah oli tal õigus ka § 85 alusel lõpetada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Õnnela
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 6 kuud tagasi #45046 lisas Õnnela
Vastas Õnnela teemas Töölepingu lõpetamine
mis §91 lg3 on,jälle ma ei tea.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.