PUHKUS ENNE DEKREETI

  • AVE
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #22248 lisas AVE
Minu eelmine puhkus oli 2004.a. augustis.Nüüd 14.märtsil 2005.a jään ametlikult dekreetpuhkusele.Tahan enne seda välja võtta aga ka selle aasta korralise puhkuse. Kas mul oleks õigus kõigile 28 päevale või saan ainult eelnevalt töötatud kuude eest peale puhkust?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Reet
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #22249 lisas Reet
Vastas Reet teemas PUHKUS ENNE DEKREETI
Saad välja võtta puhkuse nende päevade eest, mis oled tööl käinud, st 14. märtsini. Dekreetpuhkuse eest on võimalik saada veel 11 päeva, need võid lisada oma puhkusele. Arvesta ise, kui palju päevi saada on, ise arvan, et isegi üle 28 päeva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Minni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22669 lisas Minni
Vastas Minni teemas PUHKUS ENNE DEKREETI
tere,
Kas keegi seletaks "dekreetpuhkuse eest võimalik saada veel 11 päeva"?
Mis see tähendab?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kai
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22670 lisas Kai
Vastas Kai teemas PUHKUS ENNE DEKREETI
Mina ootan sama vastust! Ja kust tuleb veel see õigus,et võib oma puhkusele juurde liita?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22671 lisas Maie
Vastas Maie teemas PUHKUS ENNE DEKREETI
Olen segaduses! Arvestan puhkusepäevi juba head mitu aasta,aga praegusest nõuandest ma ei saa ka aru, kust tuleb see 11 päeva. Ave kirja järgi ei oskagi hästi arvestada,sest on nagu 2 võimalust , kas antakse lihtsalt 28 kalendripv. s.t. aasta puhkus kätte (kokkuleppel ülemusega ) või tuleb arvestada saamata puhkusepäevad . Viimast saab aga arvestada siis kui on teada millal tööle tulid ja palju puhkust oled kätte saanud. Dekreetpuhkus loetakse tööaasta sisse s.t. see aeg teenib puhkust, aga üldiselt võetakse see välja peale sünnituspuhkuse lõppu ja peale selle jäädakse lapsehoolduspuhkusele. Püüdsin küll ,aga ei tea kas panin enam-vähem arusaadavalt kirja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22672 lisas kata
Vastas kata teemas PUHKUS ENNE DEKREETI
11 päeva all mõtlevadki rasedad seda dekreetpuhkusel oldud aja eest saadavat puhkust (4,6 kuud x 2,,33 päeva = 11 päeva).
Samuti liigub nende hulgas legend, et see 11 päeva on neil õigus saada enne dekreeti jäämist. Kas sellel legendil tõepõhi all on, ei tea, kuna seadusest sellist kohustust (anda see puhkus ette) välja ei loe. Kui keegi teab, paluks viidet.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kai
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22676 lisas Kai
Vastas Kai teemas PUHKUS ENNE DEKREETI
Sellist viidet ei ole kohe päris kindlasti , asi toimub ainult kokkuleppel,kui boss on nõus puhkust ette andma , siis on kõik korras.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Piip
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22705 lisas Piip
Vastas Piip teemas PUHKUS ENNE DEKREETI
Puhkuseseaduse § 16. Puhkuse andmine töötajale sobival ajal
Töötaja soovitud ajal on tööandja kohustatud andma puhkust:
1) naisele vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust-
nii et kokku leppida pole vaja, sest boss on kohustattud seda puhkust andma....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kai
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22709 lisas Kai
Vastas Kai teemas PUHKUS ENNE DEKREETI
Kui ma õieti aru sain ,siis jutt käis väljateenitud puhkusest. Juhul kui puhkust saada ei ole ,siis saab puhkusele bossi nõusolekul, sest ei saa sundida puhkust ette andma. See on minu arusaamine asjast, aga ega ma mingi ajuhiidlane ka ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22711 lisas kata
Vastas kata teemas PUHKUS ENNE DEKREETI
Äkki ongi õigus. Kui võtta Puhkuseseadus, siis:

§14. Puhkuse andmine teise ja järgmiste tööaastate eest

Puhkust teise ja järgmiste tööaastate eest antakse täies ulatuses tööaasta kestel...

Ja raseda tööaasta on periood, mis algab tööle asumise kuupäevast ja lõpeb sünnituspuhkuse lõpuga.
Ja puhkus selle perioodi eest on rasedal õigus välja võtta enne sünnituspuhkust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.