Töölepingu lõpetamine haiguslehe ajal

  • Küss?
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22791 lisas Küss?
Kas tööandjal on õigus ühepoolselt lõpetada katseajal töötajaga töölepingut (etteteatamata, päevapealt), kui töötaja on haiguslehel?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Küss
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 4 kuud tagasi #22792 lisas Küss
Olen haiguslehel ja sain tööandjalt tähitud kirja, et mu tööleping on tööandja algatusel paar päeva tagasi lõpetatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • elle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22816 lisas elle
haiguslehel ei saa, v.a kui oled olnud haige 4 kuud järjest või 5 kuud summeerituna.

tavajuhul, kui lõpetab päeva pealt, peab sel korral maksma sulle hüvitis etteteatamisega hilinenud päevade ulatuses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Küss
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22820 lisas Küss
Ma olin haiguslehel 10 tööpäeva. Tööandja lõpetas töölepingu katseaja ebarahuldava tulemuse tõttu. Katseaja lõpuni on jäänud 11 päeva. Haigusaeg juurde liita, siis 21 päeva.

Kuid lõpetada selliselt minuga tööleping? Püha püss! Ma olen ju haige. Tööandja nõudis haiguslehel oleku ajal, et läheksin tööle. Eks nüüd maksis kätte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to Küss
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22823 lisas to Küss
Kas võib ka huvi tunda, mis viga oli? Minu ekskolleeg vigastas jalga või nihestas, tuttava perearsti käest sai ka haiguslehe ja sellest teatas ka tööandjale, kes palus tal siis jalga ravida, samal õhtul nähti teda ööklubis tantsimas ja järgmisel päeval mööda poode kammimas. Lõpetas nii nagu sina ja minu arvates täiesti õiglaselt. P.S Tööandja heliswtas talle ja informeeris teda, et teda on nähtud ja soovitas tal oma haigusleht lõpetada ja tööle tulla (töö oli istuv), kui sellest keelduti ja hakati keerutama, siis lõpp oligi kiire.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Küss
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22825 lisas Küss
Mina ei kammi kusagil. Pole kodust välja saanudki rohkem, kui eriarsti juures käia. nakatusin viirusesse ja selle tagajärjel tekkis kõrvadega probleem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • elle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22864 lisas elle
Küss, ei pea midagi kokku liitma. Töölepingus peab must-valgelt kirjas olema, et su katseaeg on xx.xx.xxxx kuupäevani, seega, kui see kuupäev on möödas, lõpp - töölepingut katseaja ebarahuldava tulemuse tõttu lõpetada ei saa. Hüvitist peab maksma 5 päeva või 1 kuu eest (seda aga täpsusta ise Töölepingu seadusest, kuna ütlen praegu peast)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • küss
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22867 lisas küss
thnx vastamast!
katseaeg ei olnud möödas. see saab alles mööda kuu lõpus (lõppeb selle kuuga). ja minuga on juba tööleping lõetatud. seega katseajal ja ka haiguslehel oleku ajal. lõpetasin haiguslehe täna.
kas peaks töölepingu lõpetamise vaidlustama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22869 lisas Maie
Haiguslehega päris nii ei ole.Haiguslehel oleku aeg ei lähe katseaja sisse (TLS § 33)s.t. et katseaja lõpu kuupäev läheb haiguspäevade võrra edasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22870 lisas Maie
Mina veel. Haigulehe ajal on keelatud tööandja poolt töölepingut lõpetada - TLS § 91

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.