Dekreediraha

  • Mirjam
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23135 lisas Mirjam
Dekreediraha lisas Mirjam
Minul on selline küsimus, et kui minu laps sünnin 28. detsember 2005, siis kas dekreediraha arvutatakse 2005 või 2004 aasta siisetuleku põhjal?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23136 lisas kata
Vastas kata teemas Dekreediraha
Dekreediraha saad 2004.a. järgi, vanemahüvitist 2005.a. tulude järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Irina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23141 lisas Irina
Vastas Irina teemas Dekreediraha
Kata,kui minu laps sünnib 26 novembril,siis arvutakse ka vanemahüvitist 2005 a.tulude järgi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23143 lisas kata
Vastas kata teemas Dekreediraha
See oleneb, millal sul dekreet lõpeb. Vanemahüvitisele tekib õigus järgmisel päeval peale dekreedi lõppu (lapse sünnikuupäeval ei olegi tegelikult tähtsust).
Aga sinu dekreet lõpeb vist niikuinii 2006.a., ja siis arvestatakse jah 2005.a. tulude põhjal vanemahüvitist.
Aga dekreediraha saad 2004.a. tulude põhjal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anneli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23183 lisas anneli
Vastas anneli teemas Dekreediraha
mul on selline küsimus.olin töövõtulepingu alusel tööl ja sain dekreetrahad selle alusel (2842kr). dekreetpuhkus lõpeb 18 juuli.kas dekreetpuhkuse lõpuni saan ma lapse kasvatamiseks siis ainult 300 kr lasteraha?vähemalt sain nii aru, et kui sünnitushüvitist oled saanud, siis ei saa peale 300 kr midagi või kehtib töövõtulepingu puhul mingi teine seadus?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23184 lisas kata
Vastas kata teemas Dekreediraha
Ainult lastetoetus 300 krooni, kui dekreet lõpeb, hakkad lisaks saama vanemahüvitist. Sina saad esimese raha juuli 13 päeva eest augustis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23240 lisas Kristi
Vastas Kristi teemas Dekreediraha
aita mind ka, kui mu esimene laps on praegu kahene ja teine peaks sündima 25.okt., siis kas ma saan aru et mulle makstakse dekreedirahasid 2004aasta järgi. olukord selline kui ma olin 2004 aastal 4 kuud tööl ja pärast seda mu tööleping katkestati, siis kas mul on mingigi võimalus saada dekreedirahasid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #23241 lisas kata
Vastas kata teemas Dekreediraha
Selleks, et dekreediraha saada, peab sul dekreeti mineku hetkel olema kehtiv tööleping. Kui töölepingut ei ole, hakkad peale lapse sündi saama kohe vanemahüvitist ja saad seda kuni lapse 11 kuuseks saamiseni.
Nii et tegelikult ei kaota sa rohkem kui 1 kuu raha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Pille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 nädalat tagasi #23830 lisas Pille
Vastas Pille teemas Dekreediraha
palun ka sinu käest abi! lugu selline,et mu esimene laps on kahene ja detsembris sünnib teine.eelmine aasta lõpetasin tööandjaga lepingu ja olin vahepeal kodus.see aasta läksin teise kohta tööle.aga poole kohaga.tööandja luba mu tööle vormistada,et saaksin dekreedirahad.mille alusel ma neid rahasid siis saan.olen kuulnud,et kui palk on väiksem kui miinimum siis saan selle järgi.st. kui minu palk on 1350 eeki,saan dekreedirahad ainult 4500 umbes.kumb on siis kasulikum,kas minna dekreeti või mitte ja hakata peale sünnitust kohe saama vanemapalka.

suur tänu vastuse eest

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • elena
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 nädalat tagasi #23835 lisas elena
Vastas elena teemas Dekreediraha
ei ole mõtet alustada tööd sellise vähese palga pärast, kuna vanemahüvitiist arvutatakse ikka miinimumpalgast lähtudes. see kõik, mis jääb miinimimi alla, võrdsustatakse miinimumiga. kadekreedirahadest suurt tolku ei ole, kunaneed lähevad ika vanemahüvitise maksmie perioodi sisse (dekreedirahad 4 kuud+7 kuud vanemahüvitist töötavatele naistele või 11 kuud vanemahüvitist mittetööötavatele). sinu juhul dekreedirahad osuvad väiksemaks, kui saaks hüvitist mittetöödes. Nii, et jõua lõpetada sinu jaoks mittekasulik Tl enne dekreedi jäämist))

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.