haigusleht ja puhkus

  • huviline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23374 lisas huviline
haigusleht ja puhkus lisas huviline
Tere, küsimus selline et lähen 1 juunist plaaniliselt puhkama ja selleks avalduski kirjutatud. Nüüd saan haiguslehe paariks kuuks arvatavasti.. Kuidas see mu puhkuserahade saamist mõjutab ja kas ma olen siis korraga nii haiguslehel ja puhkusel? Tänan ette vastamise eest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kessu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23377 lisas kessu
Vastas kessu teemas haigusleht ja puhkus
Siis sa oled ainult haiguslehel ja puhkuseraha ka muidugi ei saa. Korraga kohe kindlasti ei saa olla haige ja puhkusel. Peate leppima tööandjaga kokku uue puhkuse aja, kas lükkate edasi kuni haiguslehe lõpuni või viite hoopiski teisele ajale üle.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • huviline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23379 lisas huviline
Vastas huviline teemas haigusleht ja puhkus
aga kui ma olen juba aasta ja 5 kuud töötanud ilma puhkuse raha saamata, siis saan ma selle aasta eest ikkagi küsida ja tööandja ei saa keelduda maksmast isegi kui ma haiguslehel olen?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to huviline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23382 lisas to huviline
Vastas to huviline teemas haigusleht ja puhkus
Saan su jutust aru nii, et soovid puhkuseraha, aga mitte puhata, kuna oled haiguselehel ligi 2 kuud. Nii päris ei saa s.t nõuda tööandjalt seaduse rikkumist. Korraga ei anna olla haiguslehel ja puhkamas. Kõige mõttekam on see, kui oled haiguslehel ja lepid tööandjaga kokku, et pärast seda lähed puhkusele ja saad oma puhkuserahad vahetult enne seda kätte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • huviline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23392 lisas huviline
Vastas huviline teemas haigusleht ja puhkus
aga kas oleks siis korrektne kui ma olen juba puhkusel paar päeva ja rahad käes ning siis võtan haiguslehe?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23393 lisas Urve
Vastas Urve teemas haigusleht ja puhkus
Ei ole korrektne.Kui jääd haiguslehele ja puhkuse päevi ei kasuta, st. puhkus ei lükku edasi,vaid peale haiguslehte tuled tööle, siis teeb raamatupidaja tagasiarvestuse ja maksad puhkuseraha tagasi. Puhkuseraha ei ole võimalik lihtsalt maksta, vaid ikka puhkamise aja eest. Puhkusekompensatsiooni saab ainult töölepingu lõpetamisel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23394 lisas anni
Vastas anni teemas haigusleht ja puhkus
Ei saa ka teemapüstitaja probleemist aru - kui ei ole puhkust olnud, ei ole ju ka puhkuseraha õigust saada - selle aja eest käid ju tööl ja saad tehtud töö eest palka! Kui jääd haigeks, saad haiguslehel oldud aja eest haigusraha...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • huviline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23396 lisas huviline
Vastas huviline teemas haigusleht ja puhkus
aga inimesed, kes ei võtagi oma puhkust välja selles mõttes et käivad tööl edasi, saavad ka ju puhkuseraha..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23397 lisas molly
Vastas molly teemas haigusleht ja puhkus
puhkuseseadus § 7 tööandjal ei ole õigust jätta puhkust andmata ja töötajal ei ole õigust puhkusest loobuda.
need töötajad,kes ei võta oma puhkust välja ei saa oma puhkuseraha enne kui töölt lahkuvad ja saavad selle puhkusekompensatsioonina.
puhkusenõude õigus kehtib kuni nelja viimase aasta eest antavale puhkusele

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #23398 lisas anni
Vastas anni teemas haigusleht ja puhkus
ja ma ei näe ka ühtki põhjust, miks töötaja peaks loobuma puhkusest ja võtma välja ainult raha - nii rikub ta ju oma tervist ja riik peabki seadustega hoolt kandma selle eest, et selliseid asju ei juhtuks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.