Tööandja nõuab, et sõlmiksin töölepingu endise konkurendiga

  • niux
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 7 kuud tagasi #25277 lisas niux
Meie firma emafirma (väljaspool Eestit) ostis ära meie konkurendi Eestis. Töötajad saadeti tööle *konkurendi juurde (nende pinnale), müüma *konkurendi toodet. Töötame endiselt oma firma töölepinguga *konkurendi töökorralduse järgi. Palka saame oma firmast, arvestust peab *konkurent.
*Nimetan seda konkurendiks, et ei tekiks segadust. Tegelikult on ta nüüdsest meie emefirma omanduses nagu mainisin.

Kaks päeva tagasi teatasid mõlema firma müügidirektorid mulle ja kolleegile, et me peame lõpetama hetkel kehtiva tähtajatu töölepingu (sõlmitud 2.05.05) omal soovil ning sõlmima töölepingu konkurendiga. Ja seda KOHE!

Mõlemad firmad tegutsevad, mingeid juriidilisi muudatusi- sidumisi, reorganiseerimisi, lõpetamisi ega muud taolist pole tehtud.

Hetkel on põhipalk 16 000 krooni, konkurendi lepingus on see 5800. Ametiaste saab madalam olema.

Kui lõpetan praeguse lepingu omal soovil, sõlmib konkurent minuga töölepingu. Kui ma ei ole nõus "oma sooviga" ja nõuan koondamist, ei sõlmita minuga lepingut, siis olengi koondatud ja töötu.

Minu arust on see poliitiliselt ebakorrektne käitumine. MIDA TEHA? Kas keegi oskab, palun, midagi soovitada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • niux
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 7 kuud tagasi #25278 lisas niux
Meie firmas on üle 60 töötaja. Kahe osakonna müügijuhid koondati (vastastikusel kokkuleppel) päeva pealt. Niimoodi tehakse ka teiste osakondade müügijuhtidega, kes omal soovil praegust töölepingut konkurendi oma vastu välja ei vaheta. Ja siis, kui juhtidel diil tehtud, ootab osakonna töötajaid sama tee...või tupik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.