Uus leping

  • Mari-Liis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25929 lisas Mari-Liis
Uus leping lisas Mari-Liis
Praegu kehtiv leping näeb ette õhtu- ja öötöötasustamist vastavalt seadusele. Nüüd soovib tööanda teha uue lepingu seoses palga 7% tõusuga ja soovib õhtu- ja öötöö eest tasumise lepingust välja jätta, kuid lubab selle kompenseerida lisa rahaga, iga kuu ühtemoodi. Üldjuhul on see summa mulle vastuvõetav, kuid kui tingimused muutuvad, et mul tuleb või üks lisa õhtugi tööl olla, on see pakutav raha väiksem kui seaduses ette nähtud. Minu küsimus: kas tööandjal on üldse õigus Eesti Vabariigi tööseadusi muuta (siis õhtu ja öötasusid lepingust välja jätta) ja mis võimalused on mul halvema lepingu allakirjutamisest loobumiseks, kui ma võin riskida 7% palgatõusust ilmajäämise või isegi töökohast ilmajäämisega. Tegemist on riigiasutusega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • urve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25931 lisas urve
Vastas urve teemas Uus leping
Tööandjal ei ole kohe kindlasti õigus Eesti Vabariigi seadusi muuta. Igal juhul tulevad õhtu- ja öötöötunnid lisatasustada. Kas see on töölepingus eraldi määrana ära toodud või asutuse palgaeeskirjades, on juba tehnika küsimus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lisan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 6 kuud tagasi #25932 lisas lisan
Vastas lisan teemas Uus leping
Kindlasti ei tohi tööandja teha UUT töölepingut vaid tehakse kehtiva töölepingu lisas muudatus teatud punktides mis vajavad muutmist ja seda töötaja nõusolekul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.