Kas tõesti auk ületunni kinnimaksmisest pääsemiseks?

  • Urmas
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26440 lisas Urmas
Firmas nimelt summeeritud tööaeg. Nüüd plaanitakse teha 3 kuuline tööaja arvestustsükel, et kui esimene kuu tekivad ületunnid siis järgmisel kahel kuul saab anda ületundide asemel vabad päevad. Kas nii tõesti võib ja kas siis peaks töögraafik esitatama mulle 3 kuu lõikes ette? Ei palga ega ka töö ja puhkeaja seadustest ma midagi sellis ei suuda välja lugeda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to Urmas
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26441 lisas to Urmas
Kõik on õige nii nagu kirjutad.Kokkuleppe küsimus kas ületunnid kompenseeritakse rahas või antakse vaba aeg.
Tööandja võib aga ei pea töögraafikut esitama 3 kuu lõikes ette, kohustus on esitada vähemalt iga arvestusperioodi või kalendrikuu kohta teatades ette vähemalt 5 päeva. Sinu poolt nimetatud seadustes on see kirjas: TPS § 14,15 ja PaS § 14

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urmas
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26444 lisas Urmas
Kokkuleppe küsimus - kas siin on mõeldud nii, et kui mina soovin kompensatsiooni rahas ja firma tahab anda hiljem vaba aega, siis on mul võimalik ületunnist keelduda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ei ole auk
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26486 lisas ei ole auk
ületunnid sel juhul selguvad alles 3 kuu lõppedes, mitte peale esimest ega teist kuud, sest summeeritud aja mõte selles ongi, et oleks paindlikum, et võid üks kuu nt töötada 180 tundi ja siis teine kuu selle eest vähem. Ja kui kolme kuu lõppedes ikkagi jääb ületunde, siis tuleb need loomulikult kompenseerida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.