ei saa kannet tööraamatusse

  • R.R.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26469 lisas R.R.
ei õnnestu saada kannet tööraamatusse.
kul tähtajatu töölepingu sõlmisime, oli mu tööraamat kusagile seoses kolimisega kadunud. pool aastat pärast töölepingu lõpetamist (poolte kokkuleppel) leidsin tööraamatu üles ja soovisin, et sinna tehtaks vastav kaane töötatud aja kohta. tööandja aga ei reageeri mu kirjadele ega telefonile. kontoris teda praktiliselt pole, seal on ainult sekretär, kes ei tea asjast midagi.

mida sellisel juhul teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26480 lisas kata
Vastas kata teemas ei saa kannet tööraamatusse
Kas tööandja sinuga lepingut sõlmides võttis sinult kirjaliku selgituse, et sa ei esita tööraamatut ja ei soovi ka selle avamist?
Kui ei, siis pöördu töövaidluskomisjoni ja nõua viivist tööraamatu tagastamisega viivitatud päevade eest. Küll siis teeb kande ja ilmselt maksab ka oma põikpäisuse eest paraja summa. Kui töövaidluskomisjoniga jännata ei viitsi, siis lihtsalt ähvarda tööandjat sellega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • R.R.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26489 lisas R.R.
Vastas R.R. teemas ei saa kannet tööraamatusse
ma olen juba töövaidluskomisjonile avalduse teinud, kui mulle ei makstud välja töölepingus kokkulepitud palka. kui avaldus oli esitatud, võttis tööandja omale juristi, kelle vahendusel klaarisime asjad töövaidlusorgani väliselt ära. tööandja maksis rahad. töölepingu lõpetamist ei vormistatud ja ka sissekanne jäi tööraamatusse tegemata. mina loobusin kirjalikult kõikidest nõuestest tööandja vastu, võtsin töövaidluskomisjonist tagasi oma avalduse. saamata jäänud töötasud sain ju kätte.
ja nüüd ei saa ma temaga ühendust, et lasta oma tööraamatusse sissekanne teha. töölepingu ametlik lõpetmine kuluks ka marjaks ära.

läksin pärast intsidenti järgmisse kohta tööle. kõik asjaajamine on korras ja lepingutest peetakse kinni nagu peab. suur kiitus! selliseid peaksid olema kõik tööandjad.

kuid siiski, mis saab minu tööraamatu sissekandest? ma olen ju oma allkirjaga loobunud kõikidest nõuetest antud firma vastu. kuidas ma lähen uut avaldust esitama...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26492 lisas molly
Vastas molly teemas ei saa kannet tööraamatusse
sa küll andsid allkirja aga asi jäi ju lõpetamata kui tööraamatus kanne puudub, püüa ikka tööandja üles leida talle ei maksa ju see midagi kui selle lõpetamise kande teeb.tema poolt on ikkagi asi poolik ja tulebki uus avaldus sel juhul esitada

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26493 lisas molly
Vastas molly teemas ei saa kannet tööraamatusse
sa küll andsid allkirja aga asi jäi ju lõpetamata kui tööraamatus kanne puudub, püüa ikka tööandja üles leida talle ei maksa ju see midagi kui selle lõpetamise kande teeb.tema poolt on ikkagi asi poolik ja tulebki uus avaldus sel juhul esitada

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • aeg tiksub
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26543 lisas aeg tiksub
Vastas aeg tiksub teemas ei saa kannet tööraamatusse
INDIVIDUAALSE TÖÖVAIDLUSE LAHENDAMISE SEADUS
§6. Nõude esitamise tähtaeg

(1) Töösuhetest tulenevate õiguste tunnustamiseks ja rikutud õiguste kaitseks nõude esitamise tähtaeg töövaidluskomisjoni või kohtusse pöördumiseks on neli kuud, välja arvatud käesoleva paragrahvi 2. ja 3. lõikes ettenähtud juhul.

(2) Töölepingu lõpetamise õigsuse vaidlustamise nõude esitamise tähtaeg on ÜKS KUU.
(3) Palga maksmise nõude esitamise tähtaeg on kolm aastat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tööandja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26609 lisas tööandja
Vastas tööandja teemas ei saa kannet tööraamatusse
Mina ka sulle seda kannet ei kirjutaks kui sa oled mind TVK ga ähvardanud, mu närve rikkunud, aega ja raha raisanud. Kui sul aga seda kannet väga vaja on siis mine ja maksa talle tagasi juristi peale kulutatud raha + pisike kompensatsioon hallide juuksekarvade eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • just
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26649 lisas just
Vastas just teemas ei saa kannet tööraamatusse
Aga kas töölepingu ikka sõlmisite? Kui see on olemas, siis ei näe ma milleski probleemi (samasugune tõend nagu tööraamatki)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • R.R.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26653 lisas R.R.
Vastas R.R. teemas ei saa kannet tööraamatusse
Lugupeetud tööandja
Kuidagi väga isiklikult võtate siinset lugu. Kas Teie jätate samuti töötajatele palgad maksmata?
Minul ei olnud raha juristi palkamiseks. Mina olin ise endale õigusnõuandjaks. Ma olin juba kaks kuud töötanud ilma palgata - raisanud oma aega, närve ja lugupidamist tööandja suhtes.
Kas tööandja selle mulle kompenseeris?
Ma sain vaid selle, mis oli kompromissina mõlemale poolele vastuvõetav.
Kui tööandja arvanuks, et ma talle võlgu olen, siis palkas ta juristi vale eesmärgi nimel: tulnuks kohtusse kaevata mind, mitte päästa oma nahka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.