aidake

  • kiku
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26547 lisas kiku
aidake lisas kiku
No ma ei räägi endast aga ma räägin väga lähedasest inimesest. Ta käib tööl juba mitu aastat ma ei teagi kui kaua. Ta on autoremondi lukksepp probleem selles et ülemus ei taha palka maksta iga kord kui tõnu(nimi muudetud) lubab töölt ära minna siis ta lubab palka tõsta no tõstiski esimene kord maksis ilusti ja siis hakkasid jälle jamad tulema. Maksab kord 2500kuus ja siis veel mingi osa,öelge kuidas saab niimodi arveid maksta? Nüüd see kuu ei maksnud üldse ja põhjenduseks tõi selle et tal pole lihtsalt raha. Nõme ju mis kuradi ülemus sa selline oled kui pole raha et maksta. Palun aidake ja öelge mis ma tegema pean? Kui vaja avaldan firma nime ja ülemuse nime ka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to kiku
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26548 lisas to kiku
Vastas to kiku teemas aidake
kas tööleping on sõlmitud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26549 lisas Ma
Vastas Ma teemas aidake
See on ikka kahe inimese vaheline probleem, mida on kõige lihtsam suheldes arutada. Tundub, et inimene ei oska valida. Vaata maksuameti lk. kas tööandja on deklaratsioonid koostanud ja maksud maksnud. Kui ei , siis puudub ka inimesega tööleping.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • arvaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26552 lisas arvaja
Vastas arvaja teemas aidake
Mis seda inimest seal kinni hoiab..autoremondi lukkseppi igalpool vaja ju

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mina arvan nii
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26561 lisas mina arvan nii
Vastas mina arvan nii teemas aidake
Ega ikka ei ole vaja küll igal pool. Tööturul on ka nende töökohtade defitsiit. Kui mees töötab veel kusagil maakohas, st kui elukoht on maal, siis ei ole kohapeal riti ametile vastavaid töövõimalusi.
Millegi pärast ma arvan, et maal annab niimoodi palkadega manipuleerida, et kui ei kannata oodata, mine minema... uusi töötajaid on ukse taga alati ootel.

Ma soovitan, et mees mingu rääkigu oma tööandjaga, et maksku palka korrektselt, või tuleb hakata asju läbi TVK ajama.
Põdeda pole vaja. Küsimus on ju enda väljateenitud ja kokkulepitud palgas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sitt Ülemus (nimi muudetud)
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26603 lisas Sitt Ülemus (nimi muudetud)
Vastas Sitt Ülemus (nimi muudetud) teemas aidake
Tead aegajalt ongi nii et raha on vähe, või pole üldse.
Soovitan sul endal garaaz üürida, seadmed osta, tööriistad jne. Siis paned kuulutuse üles ja hakkad autoremondiga tegelema. Palka maksad oma töölistele niipalju kui nad soovivad ja just siis kui nad soovivad. Makse peab muidugi ka maksma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • To: muudetud nimega Sitt Ülemus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26605 lisas To: muudetud nimega Sitt Ülemus
Vastas To: muudetud nimega Sitt Ülemus teemas aidake
kõigepealt soovitan tutvuda eesti tööseadusandlusega: palgaseadus, töö- ja puhkeaja seadus, puhkuse seadus, töölepingu seadus, tulumaksuseadus jne...

lisaks, et teaksid:
tööline - labidamees
töötaja - spetsialist

selleks, et üldse mingi ettevõtlusega alustada, peab olemas teatud algkapital. kui raha pole, siis pole muud, kui teise palgal olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kiku
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26735 lisas kiku
Vastas kiku teemas aidake
jah tööleping on olemas aga iga kord kui see tööline tahab ära minna lubab tööandja palka tõsta. Kui see tööline tahtis teise kohta tööle minna siis tööandja mustas teda teise töandja ees

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26736 lisas molly
Vastas molly teemas aidake
suulised lubadused ei maksa midagi.nõudku kirjalikku töölepingu lisa kus on on siis mõlema poole allkirjad ja uus kokkulepitud palk.kui ei maksta siis pöördugu töövaidluskomisjoni.sinna võib ka praegu abisaamiseks pöörduda muidugi, aga suuremat palka ta sealt nõuda ei saa kui töölepingus kirjas

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.