lapsehoolduspuhkus

  • Anita
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26782 lisas Anita
lapsehoolduspuhkus lisas Anita
Olen aastase lapsega lapsehoolduspuhkusel (ema).Nüüd ma tahan endise tööandjaga töösuhted lõpetada, et asuda teise tööandja juures tööle. Kas ma pean ette teatama 3 päeva end.tööandjale ja kui ruttu nad peavad mu tööraamatu väljastama?
Teine probleem selles, et uude kohta tööle asumisel jääb lapsega koju mees. Mitu päeva peab mees oma tööandjale ette teatama, et ta jääb lapsehoolduspuhkusele?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26785 lisas kata
Vastas kata teemas lapsehoolduspuhkus
Alla 3-aastast last kasvatav isik teatab tööandjale vähemalt 5 kalendripäeva ette. Tööraamatu ja võimaliku lõpuarve pead saama lepingu lõpetamise päeval.
Mehel on õigus jääda lapsehoolduspuhkusele päevapealt. See muidugi ei tähenda seda, et viisaka inimesena ta seda ka teeb - soovitav oleks ikka tööandjat pisut aega enne sellest teavitada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26786 lisas mari
Vastas mari teemas lapsehoolduspuhkus
Ära mingil juhul lõpeta töösuhet praeguses töökohas, sealt on õigus olla kuni lapse 3-aastaseks saamiseni lapsehoolduspuhkusel. Kui selleks ajaks uues töökohas meeldib, saad töösuhte lõpetada. Kui aga uues kohas ei meeldi, saad jätkata samas kohas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26787 lisas mari
Vastas mari teemas lapsehoolduspuhkus
Uude kohta võid tööle minna igal ajal täiesti ametlikult, selleks ei pea praegust tööandjat üldse teavitama ega töösuhet katkestama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anita
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26788 lisas Anita
Vastas Anita teemas lapsehoolduspuhkus
Kuid kui ma senises kohas töölepingut ei lõpeta, siis ma ei saa ju ka tööraamatut kätte? Ning kahtlane, kas ka uus tööandja oleks sellise variandiga nõus, et ma esialgu nt enne katseaja lõppu tööraamatut ei esita. Või millised on Teie kogemused ja teadmised selles vallas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to Anita
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26789 lisas to Anita
Vastas to Anita teemas lapsehoolduspuhkus
tööraamatuid võib inimesel olla ka mitu - piiranguid ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.