asendaja

  • annexa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26877 lisas annexa
asendaja lisas annexa
Töötaja läks dekreetpuhkusele ja võtsin asendaja.Nüüd teatas asendaja,et hakkab ka dekreeti minema.Praegu pole temaga veel lepingut sõlminud ning siit ka küsimus,millal peaks temaga lepingu sõlmima ja millise(tähtajalise,tähtajatu)
Kuskilt nagu kuulnud,et ka 2 nädalat enne dekreeti on piisav,tema saavat ikka oma dekreedirahad,peab olema ainult kehtiv tööleping.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26878 lisas imelik
Vastas imelik teemas asendaja
No määratud ajaga töölepingu "ajutiselt äraoleva töötaja asendamiseks" oleks võinud ikka teha kohe kui võtsite töötaja tööle.
Jah , et saada sünnituslehe alusel sünnitushüvitist peab olema kehtiv tööleping.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • asendaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26890 lisas asendaja
Vastas asendaja teemas asendaja
Mul on sama lugu, aga mina olen ajutiselt äraoleva töötaja asendajaks ja varsti lähen ka dekreetpuhkusele. Tekkib küsimus, kui ma tulen tagasi pärast lapsehoolduspuhkust, naine keda ma asendan tuleb ka (ja siin veel töötab meie asendaja)) Kes meist saab edasi töötada siin? Ja missugused probleemid mul võivad tekkida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26892 lisas hiir
Vastas hiir teemas asendaja
Kui sinuga ei ole sõlmitud tähtajalist lepingut, siis peab tööandja teile mõlemile (või kõigile kolmele, kui ka asendajaga tähtajatu leping sõlmitud) töökoha säilitama. Kuidas see praktikas välja näeks, ma ei oska arvata. Võibolla on tööanjda optimistlik ja usub, et selle aja peale, kui tööle naasete, on tal kõigile tööd pakkuda...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26893 lisas m
Vastas m teemas asendaja
See keda sina asendad, siis ametikoht on kindlalt tema. Edasi oleneb, kuidas sõlmiti sinuga tööleping. Kui sinuga on sõlmitud määratud ajaks tööleping äraoleva töötaja asendajaks, kuni tema tööle naasemiseni, siis pole sinul sellele kohale mingeid õigusi. Kui on sõlmitud lihtsalt tööleping määramata ajaks, siis tööandja peab ka sulle koha kindlustama. Kõik oleneb, millistel alustel on leping sõlmitud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annexa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26903 lisas annexa
Vastas annexa teemas asendaja
no jah,aga inimene varjas seda kui minu juurde tööle tuli,sellest ka kahtlus kas teha temaga üldse leping.Samas tahaks ka inimest aidata,et ta oma rahadest ilma ei jääks,kui palju on see aeg enne dekreeti mil ta peab tööle vormistatud olema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to annexa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26913 lisas to annexa
Vastas to annexa teemas asendaja
Mis oli see põhjus miks ei sõlminud te määratud ajaga lepingit kohe asendaja tööle tulles?
Kahtlustan, et te pole teda ka haigekassas kindlustatuna arvele võtnud.

Et saada sünnitushüvitist täies määras 140 päeva eest peab töötaja jääma rasedus- ja sünnituspuhkusele vähemalt 30 päeva enne eeldatavat sünnitamiskuupäeva, järelikult peab olema ta juba enne seda tööle võetud ja ka kindlustus haigekassas loodud(seitsme kalendripäeva jooksul töölepingu sõlmimisest). Kindlustuskaitse tekib 14-päevase ooteaja möödumisel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.