Lapsehoolduspuhkuselt tööle

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26940 lisas mari
Laps saab peagi 3-aastaseks ja tarvis tööle minna. Töötan klassiõpetajana. Nüüd selgus, et mul kohta nagu polegi, sest asendaja tööleping on muudetud vahepeal põhitöökohalepinguks ja mina enam oma tööd tagasi ei saa. Minu arvates on seadusevastane muuta asendustöötaja tööleping tähtajatuks. Nüüd pakutakse mulle mingeid suvalisi tunde erinevates klassides, klassijuhataja kohta ei võimaldata. Ei taha sellega kuidagi nõustuda, sest lapsehoolduspuhkusele läksin klassiõpetaja ametikohalt, töötasin põhikohaga, normkoormusega. Kuidas peaksin käituma - kas sean sammud kohe tööinspektsiooni või on veel mingeid võimalusi? Või on minuga hoopis õigesti käitutud? Tänud teadjaile!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26941 lisas Maie
Vastas Maie teemas Lapsehoolduspuhkuselt tööle
Kui ma nüüd õieti aru saan,siis minu meelest tuleb töökoht säilitada kindlasti kuni lapse 3 aastaseks saamiseni ja üldiselt on kombeks võtta tööle asendaja kuni lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja tööle tulekuni. Praegusel juhul tuleks enne lapse 3 aastaseks saamist teatada kooli,et ma tahan tööle tulla,sest emal kes on lapsehoolduspuhkusel on õigus tulla tööle enne lapse 3 aastaseks saamist kui ta seda ainult soovib. See aga tähendab seda,et töökoht peab olemas olema. Koondamine siin ka ei tule kõne alla,sest see töökoht on ju alles.Ootame targemaid kommentaare,mida rohkem seda parem.
Lõppude lõpuks on ju veel olemas ka tööinspektsioon ja töövaidluskomisjon.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26942 lisas kata
Vastas kata teemas Lapsehoolduspuhkuselt tööle
Kuni lapse 3-aastaseks saamiseni peab säilima lepingujärgne töökoht. Kui lepingus on kirjas, et töötad ka klassiõpetajana, siis peab tööandja selle ka võimaldama. Kui on kirjas, et oled tööle võetud aineõpetajaks, siis peab tagama töö aineõpetajana.
Nii et oluline on TL sisu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lugeja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26947 lisas lugeja
Vastas lugeja teemas Lapsehoolduspuhkuselt tööle
aastaid tagasi oli nii - 1,5aastat säilib sama töökoht ja kuni 3 aastat samas asutuses aga ükskõik milline töö.aga vist vahepeal on seda muudetud,aga kuidas ei tea.kui keegi täpsemalt teab siis kijutagu,omal läheks ka seda teadmist vaja!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • e
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26949 lisas e
sama töökoht säilib lapse 3 saamiseni

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26951 lisas Maie
Vastas Maie teemas Lapsehoolduspuhkuselt tööle
Leidsin natuke tarka juttu. Juhul kui lapsevanem teeb enne lapse 3 a-ks saamist avalduse ja soovib tööle tulla,siis:
Tööandja peab kindlustama lapse hooldajale töö isegi juhul kui tööandja on vahepeal selle töökoha koondanud.Juhul kui ta seda ei suuda,peab tööandja maksma selle aja eest lapse hooldajale palka. Kuna alla 3a lapse hooldajat on keelatud koondada peab tööandja leidma lahenduse kas tema üleviimise teel tema NÕUSOLEKUL või lihtsalt töökoha taastama. Kui tööandja seda ei tee,tekib isikul SUNNITUD töölt puudumine tööandja süül ja see on juba omaette teema. Tähtis on et asja peaks ajama enne kui laps saab 3 aastaseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #26956 lisas mari
Vastas mari teemas Lapsehoolduspuhkuselt tööle
Aitäh kõigile vastajaile! Uurisin eile asja ka tööinspektsioonist ja sain vastuse, et tööandja on teinud väga suure apsaka asendusõpetaja põhikohaga tööle vormistamisel ja peab nüüd selle probleemi ise lahendama - mina aga pean saama oma lepingujärgse koha klassiõpetajana. Kui seda mulle ei tagata, tuleb kaasata tööinspektsioon. Eks näis, kuidas asi laheneb. Laps saab tegelikult 3-aastaseks alles oktoobris, aga tööle tuleb minna hiljemalt septembris, sel ajal on laps veel julgelt alla 3-aastane.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.