Haiguslehel olles tööandja poolt lahtilaskmine

  • William
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27150 lisas William
Tere!
Olen hetkel haiguslehel ning samas minu poolt tehtud avalduse järgselt peaks olema viimane tööpäev 11. aprill 2006. Täna (28 märts 2006)teatati aga, et tööleping lõpetatakse minuga - suuliselt. Ei mingeid kirjalikke põhjendusi. Katseaeg lõppes minul veebruari lõpus 2006.
Kas mul on õigus nõuda TL lõpetamise hüvitist? Kas peaksin haiguslehe lõpetama ja selle võimalikult kiirelt tööandjale viima?
Väljavõtmata puhkuste eest puhkusekompensatsiooni ju ikka saan?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27151 lisas Maie
Huvitav! Juhul kui on tehtud avaldus töölepingu lõpetamise kohta milles on kirjas töölepingu lõpetamise kuupäev ei tohiks olla tööandjal õigust teha isetegevust.
Kas tööandja ka põhjendas miks lõpetatakse tööleping varem kui avalduses palutud.
Katseaeg ilmselt ei puutu praegu asja.
Haiguslehte ei pea küll enne lõpetama kui tervis korras see makstakse igal juhul välja.
Kui saaks teada mida tööandja ütles saaks edasi arutada.
Puhkusehüvitus makstakse ikka välja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • nelli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27158 lisas nelli
Kumbki pool lõpetab kirjalikult kuna Sinu kirjaliku avalduse alusel lõpetatakse Sinuga tööleping 11.aprillil. Haiguslehte makstakse haiguse lõpuni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • William
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27219 lisas William
Tööandja ei põhjendanud kirjalikult minu lahtilaskmist, st ei mingeid pabereid ega muud sellist. Kõik oli vaid suuline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • William
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27220 lisas William
...ja kui nüüd tagandjärele mõtlema hakta, on mul raske meenutada Tööandja poolset põhjendust, isegi suulist. Kummaline. Kuid hetkel suurt muretsemist ei ole, plaanis oli ju niigi lahkuda.
Samas jällegi tundub, et selles situatsioonis ei saagi mingit lahtilaskmist olla ju? 11ndast aprillist lõppeb tööleping minu poolt kirjutatud lahkimisavalduse põhjal ja siis on kõik. Neil ei tohiks olla ju aegagi mind vallandada, või mis?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.