kui ma saan töötuna töötukassalt hüvitist, lähen tööle ja ei sobi sinna...???

  • tööotsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27205 lisas tööotsija
Olen hetkel töötuna arvel ning saan töötuskindlustushüvitist. Otsin aktiivselt tööd.
Kui ma nüüd saan tööle, teatan tööhüiveametile sellest ja mulle lõpetatakse töötuskindlustushüvitise maksmine. Kuid mõne aja pärast selgub, et ma ei sobi antud firmasse või ametisse ja mind vabastatakse töölt katseaja ebarahuldavate töötulemuste tõttu.

Mis siis saab?
Kas ma saan end uuesti töötuna arvele vormistada? Kas mul on õigust saada jätkuvalt töötuskindlustushüvitist?

Ette tänades kõigile vastajatele :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • leenu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27206 lisas leenu
(2) Töötuskindlustushüvitisele ei ole õigust kindlustatul, kes lõpetas töötamise või teenistuse viimases töökohas:

1) töötaja algatusel, välja arvatud Eesti Vabariigi töölepingu seaduses (RT 1992, 15/16, 241; RT I 1993, 10, 150; 26, 441; 1995, 14, 170; 16, 228; 1996, 3, 57; 40, 773; 45, 850; 49, 953; 1997, 5/6, 32; 1998, 111, 1829; 1999, 16, 276; 60, 616; 2000, 25, 144; 51, 327; 57, 370; 102, 669; 2001, 17, 78; 42, 233; 53, 311) sätestatud tööandjapoolse lepingutingimuste rikkumise korral;

2) töö- või teenistuskohustuste rikkumise, usalduse kaotamise, vääritu või korruptiivse teo tõttu;

3) poolte kokkuleppel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tööotsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27208 lisas tööotsija
Tänan, leenu
Siin on minu küsimust teisiti mõistetud...

Seda ma tean, kellel on õigus töötuskindlustushüvitisele ja kellel mitte. Ma olen selle juba läbi teinud ja mulle makstakse töötuskindlsutushüvitist.

Mind huvitab hoopis, kas selle maksmist jätkatakse, kui ma nüüd tööle lähen (lõpetan oma töötustaatuse), aga ei sobi sinna ja minuga lõpetatakse tööleping katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu?

Kas minu töötuskindlustusmakse ei lähe mitte nulli? Kas kõik ei alga mitte otsast peale?

Ma mäletan, et töötuskindlustushüvitist makstakse kindlustatule, kellel on 2 aasta jooksul makstud töötuskindlustusmaksu mitte vähem kui 12 kuud.

Ma küsin seda kõike selleks, et kas tasub riskida niisuguse töökohaga, milles ma ise päris kindel ei ole, et pingutada.
Või parem on saada rahus mulle juba väljamõistetud töötuskindlustushüvitist ning leida siiski väga sobiv töökoht, milles kahelda või pettuda ei tule?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27214 lisas merle
Töötuskindlustuse seadus

§ 8. Töötuskindlustushüvitise saamise tingimused

(1) Kindlustatul on õigus saada töötuskindlustushüvitist kogu töötuna arvel oleku ajal, ent mitte kauem kui:

1) 180 kalendripäeva kindlustatul, kelle kindlustusstaaž on lühem kui viis aastat;

2) 270 kalendripäeva kindlustatul, kelle kindlustusstaaž on 5-10 aastat;

3) 360 kalendripäeva kindlustatul, kelle kindlustusstaaž on 10 aastat või enam.

(2) Kui kindlustatu jäi viimasest töötuna arvele võtmise päevast arvates 12 kuu jooksul teistkordselt töötuks ja eelmisel töötuse perioodil maksti talle töötuskindlustushüvitist käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 1-3 sätestatust lühema perioodi vältel, on tal õigus saada töötuskindlustushüvitist, sõltumata vahepealse töötamise perioodi pikkusest, kuid nii, et hüvitise maksmise kestus ei ületa käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 1-3 sätestatud päevade arvu 12 kuu jooksul eelmisest töötuna arvele võtmise päevast arvates.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to tööotsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27215 lisas to tööotsija
www.tootukassa.ee/
Kes saavad töötuskindlustushüvitist?

Erand tehakse kindlustatule, kes jääb uuesti tööta 12 kuu jooksul viimasest töötuna arvele võtmise päevast arvates. Kui ta ei saanud eelmisel töötuse perioodil hüvitisi maksimaalselt võimaliku aja vältel, makstakse talle nüüd töötuskindlustushüvitisi kuni seaduses sätestatud päevade arvu täitumiseni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tööotsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27229 lisas tööotsija

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.