Kuidas välja arvutada oma väljateenitud palka!

  • kunta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #27256 lisas kunta
Soovin teada, kuidas ma ise saaksin täpselt välja arvutada oma palga suuruse, sest arvan, et mulle on vähem töötasu arvele kantud, kui olen välja teeninud.Koolis õpetati, et brutopalgast arvutada maha tulumaksuvaba miinimum ja siis ülejäänud summalt tulumaks ja kohustuslik kogumispensiEhk olen mingi asja unarusse jätnud, ega taha niisama õiendama hakata, aga ennast petta ka ei taha lasta, niigi üritatakse seda igal sammul teha!
Oleksin tänulik,kui vastaksite mu kirjale võimalikult kiiresti!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ABC
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #27257 lisas ABC
PALGAARVESTUSE kalkulaator

Pakume Sulle võimaluse arvestada oma sissetulekuid brutotasust netotasuks ja netotasust brutotasuks.
Head arvutamist!
www.raamatupidaja.ee/palgaarvestuse_kalkulaator.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kunta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #27273 lisas kunta
Suured tänud abi eest!!!
40kr/ on brutos palk ja töötunde tuli 38,25, seega summa oleks 1530.-eek ja kui maksud maha arvestada, peaksin kätte saama 1490 kr, mitte aga 1285, nagu mulle maksti!
Kas siis on mul õigus paluda ülejäänud summa ka pangaarvele tasuda?Või kuidas toimida!Ei taha, et solvutaks, aga see 205kr on ju ka raha!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palgalipik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #27274 lisas palgalipik
palu kõigepealt ehk omale palgaarvestajalt palgalipikut, siis näed, kuidas su palk on arvestatud. Siis saad võrrelda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kunta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #27280 lisas kunta
Kuda ma küsin, kui ma raamatupidajat ei näe???Mulle kantakse lihtsalt palk arvele ja mingit paberi ei anta...kuigi tean, et mu isale see töö juures antakse???
SEllesst lipikujutust nagu järeldub selline asi, et mul poleks õigust seda raha saada...aga on ju!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #27281 lisas imelik
Tuleb kõigepealt palga arvestuse kohta küsida paber või las saadavad selle e-mail-ile ja vajadusel ka selgitused(raamatupidajaga saab ühendust ka telefoni teel), sest sul on seaduslik õigus küsida andmeid palga ja kinni pidamiste kohta, alles siis saad teada mis ja kui palju ja kuidas on arvestatud või kinni peetud ja kas on midagi valesti ja miks. Ja sealt edasi(mis selgub), kui arvestus vigane makstakse vahe kinni. Väga raske on meil siin midagi oletada.
Palgaseadus
§8. Andmete avaldamine töötaja palga kohta
(1) Tööandja on kohustatud andma töötaja soovil andmeid temale arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva palga kohta.
(2) Palga maksmisel on tööandja kohustatud töötaja soovil andma talle kirjaliku või tema nõusolekul elektroonilise teatise töötajale arvutatud palga koostisosade (põhipalga, lisatasude, preemia ja juurdemaksete), samuti tema palgast kinnipeetud summade, tema eest arvestatud sotsiaalmaksu ja tema nimel tehtud sissemaksete kohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #27284 lisas hiir
kuntale: Palgalipikut on sul soovitatud küsida selleks, et sa uisa-päisa kedagi süüdistama ei läheks. Nimelt on palgaarvestuses palju nüansse, mis võibolla sinu küsimuses on jäänud välja toomata - nt kas sulle on tööandja poolt tehtud sama kuu sees muid väljamakse, millelt võibolla juba tulumaksuvaba miinimum arvestatud.
Kui raamatupidajat kätte saada ei õnnestu, siis pöördu näiteks oma otsese ülemuse poole - teda ju ikka kohtad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • logija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #27294 lisas logija
VÄGA TÄHTIS: Kas tulumaksu vaba miinimumi rakendamise avaldus on üldse raamatupidajale antud?? Kui ei, siis ta ei rakenda seda (ei tohi ilma avalduseta) ning seega läheb maha arvestatud palgast töötus, pens.kindlustus ning järelejäänud summast arutatakse tulumaks ( 23%)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • murkin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #27311 lisas murkin
Praegusel juhul ei ole arvestatud tulumaksuvaba miinimumi. kirjuta avaldus, kui kuskil mujal ei tööta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to murkin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 4 kuud tagasi #27314 lisas to murkin
arvuta uuesti, ei ole vahe ainult MV mitte arvestamises.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.