küsimused

  • Next
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27374 lisas Next
küsimused lisas Next
Töötan valvurina ja tunnitasu on töölepingu järgi 16.50 Selle aasta algusest oleks pidanud töötasu tõusma, aga tööandja põhjendab palga mittetõstmist asjaoluga, et kuna valvuritöö kõrvalt on võimalus teha lisatööd (mis on maksustatud tükitöö hinde alusel), siis keskmine palk on niigi päris normaalne. Töölepingu punktis on öeldud et töötaja töötab valvurina ja sellele järgnevas punktis, et vajadusel võib töötaja põhitöö kõrvalt teha lisatööd kui see ei takista põhitööd. Kas on õigust nõuda valvuri tunnitasu miinimumi olenemata sellest, et palk siiski tuleb kokkuvõttes (tänu lisatöödele) üpris hea?

Teine küsimus olekss ületunnitöö kohta. Pidevalt tulevad ületunnid ja neid eraldi ei maksustata. Kui pikaajaliselt oleks võimalik tagantjärgi nõuda ületunnitöö kinni maksmist?

Aitäh

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • e
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27375 lisas e
Vastas e teemas küsimused
tunnitasu miinimum peaks ikka riigs khtestatud korra järgi olema see et võid teha lisatööd on teine teema ma saan aru et kuu norm tuleb sul ikka põhitööga täis. ületunde ja palga valesti makseid saab nõuda kui ei eksi 4 kuud tagasi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • next
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27377 lisas next
Vastas next teemas küsimused
aitäh vastuse eest! Kuu normtunnid tulevad täis valvuritööga. Lisatööd eraldi aja sees ei teegi, lisatöö tegemine toimub samuti valvuritöö ajal.

Teise küsimuse kohta veel, et ... Kas mitte polnud rohkem kui 4 kuud. Ma kuskilt kuulsin et ületundide mittemaksustamist võib nõuda järgi kuni paar aastat. Mõtlesin targemate käest siin küsida, seadustest ei jõua otsida seda välja

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to next
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27407 lisas to next
Vastas to next teemas küsimused
Saamata jäänud palka võid nõuda 3 aastat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • yxs
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27409 lisas yxs
Vastas yxs teemas küsimused
normtundidest kauem sa ei tööta, valvuriameti kõrvalt teed lisatööd, siis tegelikult arvestatud tunnitasu ongi sul juba suurem kui töölepingus kirjas, rohkem kui kehtestatud alampalk. nii et juurde pole sul midagi nõuda, niigi saad tehtud töö eest raha kätte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • küsin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27418 lisas küsin
Vastas küsin teemas küsimused
toetan eelmainitut: kuna sa tegelikult kuritarvitad valvurina töötatud aega ja praktiliselt teed tööd mitmel rindel ühel ajal, siis ei ole tõesti midagi nõuda, kuna ise mainid, et töötasu tuleb kokku üpriski kenake.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Next
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27483 lisas Next
Vastas Next teemas küsimused
Arusaamatuks jääb sõna kuritarvitamine. Ma ei tee valvuritöö kõrvalt isiklike huve puudutavaid asju vaid tööd mida teised päeval tükitöö lepingu alusel inimesed kõike ära teha ei suuda. Seega minu arvates ei kuritarvita ma oma valvuritööaega vaid firmale on see kasulik. Kuna see lisatöö on seotud hooaegadega, siis mis saab siis kui lisatööd ei ole. Lepingus seisab ju et tööandja pole kohustatud mulle garanteerima lisatööd..Kas siis kui lisatööd pole tõstetakse äkki tunnihinne miinimumi peale ja kui hooaega algab siis jälle langetatakse 16.50 peale?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Next
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27484 lisas Next
Vastas Next teemas küsimused
Arusaamatuks jääb sõna kuritarvitamine. Ma ei tee valvuritöö kõrvalt isiklike huve puudutavaid asju vaid tööd mida teised päeval tükitöö lepingu alusel inimesed kõike ära teha ei suuda. Seega minu arvates ei kuritarvita ma oma valvuritööaega vaid firmale on see kasulik. Kuna see lisatöö on seotud hooaegadega, siis mis saab siis kui lisatööd ei ole. Lepingus seisab ju et tööandja pole kohustatud mulle garanteerima lisatööd..Kas siis kui lisatööd pole tõstetakse äkki tunnihinne miinimumi peale ja kui hooaega algab siis jälle langetatakse 16.50 peale?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • minda
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27485 lisas minda
Vastas minda teemas küsimused
Mittemaksustamist s.t maksutamist
Mitte maksmist s.t ületuńde ei maksta välja

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to yks
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27486 lisas to yks
Vastas to yks teemas küsimused
Ära aja jama. Töölepingus on normaaltööaja korral kas 3000 krooni brutopalk või tunnitasu 17.80 krooni tund.
Mis juurde töötatakse on juba iseasi. Sellest aastast peab töölepingus olema bruto töötasu.
Valvuri töö eest peab ta saama selle palga kätte kui tal töölepingus ei ole muid kohustusi ette nähtud 3000 kroonise palga sees. Kui on, siis on see kõik ka kirjalikult lepin gus olemas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.