puhkuserahad-kuidas arvestatakse

  • maris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27382 lisas maris
olen töötanud tööandja juures 2 kuud ja nüüd lõpetame töölepingu ( palk oli märtsis 2006 neto 5031.- ja aprillis 2006 3952.-) kui palju peaks tööandja mulle maksma - kas ta arvestab kuue kuu keskmist, kuid ma pole nii kaua seal ju töötanud? ei saa eriti raamatupidamisest aru, kas keegi saaks aidata

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vot nii
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 3 kuud tagasi #27383 lisas vot nii
Vastas vot nii teemas puhkuserahad-kuidas arvestatakse
Maris ei peagi raamatupidamisest aru saama, selle töö peale on tööandja palganud inimese kes teeb vastavad arvestused, sest tema teab kõiki vajaminevaid andmeid.

Ei arvesta kuue kuu keskmist.

Kui töötaja on tööandja juures töötanud vähem kui kuus kalendrikuud, kuid vähemalt ühe terve kalendrikuu, võetakse päevatasu arvutamisel aluseks eelnenud kalendrikuudel teenitud palga kogusumma. Kogusumma jagatakse sama ajavahemiku kalendripäevade (mille hulka ei arvata rahvuspüha ja riigipühi) arvuga, saades sel viisil ühe kalendripäeva keskmise päevatasu. Kui töö- või teenistussuhe oli nimetatud ajavahemikul peatunud, vähendatakse ajavahemiku pikkust nende päevade võrra, mille eest töötajale palka ei arvestatud, sealhulgas peatumise aja sisse jäänud puhkepäevade võrra. Päevade arvu ei vähendata töölt omavoliliselt puudutud või töölt kõrvaldatud päevade võrra, kui töölt kõrvaldamine oli seaduslik.

Kasutamata puhkuse kindlakstegemisel võetakse iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Töötatud kuude arvutamisel jäetakse vähem kui 15 päeva võrra täiskuude arvu ületavad päevad välja, 15 ja enam päeva ümardatakse terveks kuuks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.