Töökoha kaotus ja puhkus. Aidake palun...

  • Sander
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27500 lisas Sander
Situatsioon on järgmine. 1. juunist lõpetab tööandja oma tegevuse. Mida peaksin mina edasi tegema, kas kirjutama lahkumisavalduse või tegevuse lõpetamise tõttu mind siis koondatakse. Ja kui koondatakse, kuidas lõpetada siis töölepingut. Töötanud olen selles kohas 8 kuud. Kas tööandja peab mulle maksma ka siis puhkuse raha selle 8 kuu pealt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • täpsustus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27501 lisas täpsustus
Miks tööandja tegevuse lõpetab?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sander
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27507 lisas Sander
Lõpetab sellepärast, et suvel pole sissetulekut.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kataq
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27509 lisas kataq
Lahkumisavaldust ise ära mingil juhul kirjuta. Kui sul on tähtajatu tööleping (ikka on?), siis peab tööandja su koondama ja maksma selle eest hüvitist.
Puhkusekompensatsioonile on sul õigus igal juhul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sander
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27510 lisas Sander
Jah tööleping on tähtajatu. Aga arvatavasti tööandja paneb lihtsalt uksed kinni ja ütleb, et rohkem pole vaja tööle tulla. Arvatavasti ei taha ta maksta ka koondamistasu ja puhkusekompensatsiooni. Kas peaksin siis sellisel juhul tööinspektsiooni pöörduma? Ja kui mind koondatakse, kas on mul siis õigus saada ka töötuskindlustushüvitist. Ja kui on, siis kui kaua?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tööhõive
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27524 lisas tööhõive
Kindlasti pöördu tööinspektsiooni, muidu sa sellise tööandja suhtumise juures oma rahasid ei näe. Kui sinu eest 24 kuu jooksul on tööandja (neid võib mitu olla) on tasunud vähemalt 12 makset (töötuskindlustusmakse) ja sul on see (need) tõendid tööandjalt, siis töötuks jäädes võta end arvele Tööturuameti kohalikus osakonnas. Sinna minnes võta kaasa pass või ID kaart, haridust tõendav dokument, tööraamat, töölepingu lõpetamise dokument ning 12 maksega tõend. Ning kui sul need 12 makset on, saad taotleda töötuskindlustushüvitist. Kui neid on vähem ning sul on aasta jooksul 180 hõivet, saad 270 töötutoetust (400 krooni), aga see on oluliselt väiksem summa kui töötuskindlustushüvitis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.