töölepinguta töötamine

  • Maire
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27604 lisas Maire
Olen töötanud töölepinguta juba 3 kuud. Tööandja muudkui lubab et küll saad selle, küll saaad. Siiamaani ootan. Väidab et olen tööl ametlikult. Kas ikka olen?
Ja nüüd andsin töölt lahkumise avalduse sisse. Kui kaua nad võivad midn kinni hoida tööl, kui olen ilma lepinguta? Ja kas see on üldse seadususlik töölepingut mitte teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jänes
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27672 lisas jänes
Vastas jänes teemas töölepinguta töötamine
Kui sul töölepingut ei ole, siis võid päevapealt minema jalutada. Sind ja seda firmat ei seo ju miski.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27676 lisas merle
Vastas merle teemas töölepinguta töötamine
kas sa, Maire, oled korralikult oma kokkulepitud palgad tehtud töö eest kätte saanud? Mina näiteks ei soovitaks midagi niisama minema jalutada. Siis ei maksa firma sulle sentigi lõpparvet.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27677 lisas merle
Vastas merle teemas töölepinguta töötamine
teine asi veel. Kas sul on olemas ravikindlustus? Kas firma maksab sinu eest seadusega ettenähtud makse? Isegi, kui lahkud töölt lepinguta kuid sinu eest oma maksud makstud, on sul veel kaks kuud kehtiv ravikindlustus. Seda kõike peaksid firmajuhilt küsima, kui ta väidab, et töölolek on seaduslik. Paberid peavad ikkagi korras olema, tööleping kõigepealt. See on ju kõige, töötamise, palga ja maksude maksmise alus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • wici
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27694 lisas wici
Vastas wici teemas töölepinguta töötamine
Merle, Sa võid pöörduda ise Haigekassasse ja küsida, kas tööandja on Sinule ravikindlustuse teinud, võid ka Maksuametist küsida, kas tööandja on Sind MA deklareerinud. 3 kuu jooksul pidi see juba juhtuma,st. kui tulid veeb.tööle, said esimese palga märtsis kätte pidi 10.04. ja 10.05. Sinu nimi MA esitatavas deklaratsioonis kajastuma, kui ei, siis oled "mustal" palgal. Selle teadmisega võid oma tööandja närve "kõditada", et oled MA kontrollinud oma tegelikut eksistentsi firmas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • wici
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27695 lisas wici
Vastas wici teemas töölepinguta töötamine
Palun vabandust sõnum oli Mairele, mitte Merlrlr

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • täiskasvanu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27739 lisas täiskasvanu
Vastas täiskasvanu teemas töölepinguta töötamine
kui sind on tööle lubatud, tähendab see faktiliselt töölepingu sõlmimist. Selle kirjalik vormistamine on ettvõtte rida. Ja kui tööleping on vaid kirjalikult sõlmimata ja kõik muu eksisteerib (haigekassa jm), siis on sinu lahtisaamine ikka TLS järgi - etteteatamisega 1 kuu. Tööandja saab sind kinni hoida kui kokkulepet lühemale ajale ei saavuta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.