Palk töölepingus

  • siil
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27625 lisas siil
Palk töölepingus lisas siil
Kas töölepingus võib olla netopalk või peab olema brutopalk? Kui töölepingus kirjutatud lihtsalt töötaja põhipalgaks on 5000.- krooni, kas see on siis bruto või neto?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27626 lisas imelik
Vastas imelik teemas Palk töölepingus
Töölepingus peab olema kirjas brutopalk. Teie näite puhul on see 5000.- põhipalk brutos, millest arvestatakse veel maksud maha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • siil
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27627 lisas siil
Vastas siil teemas Palk töölepingus
aga kui on kirjas, et palk katseajal on 5000.- krooni kas siis tööandja peab tõstma palka peale katseaja lõppu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27628 lisas imelik
Vastas imelik teemas Palk töölepingus
Kuidas teil kokkulepe oli?
Siin võib vastus olla nii või naa, sest kindla palga tõusuga peale katseaja lõppu saaks arvestada siis kui see oleks kirjas ka töölepingus mis põhipalgaks saab peale katseaega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • siil
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27629 lisas siil
Vastas siil teemas Palk töölepingus
lepingus on kirjas: lisaks põhipalgale makstakse töötajale peale katseaja lõppemist igakuiselt tulemuspalka. Kas siis peaks nagu makstama tulemuspalka? seega peaks ju saama palka juurde kuna ka tulemused on paranenud ja töömaht ka

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27636 lisas imelik
Vastas imelik teemas Palk töölepingus
Kui nii on töölepingus kirjas siis hakategi saama peale katseaega lisaks põhipalgale ka tulemuspalka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27665 lisas merle
Vastas merle teemas Palk töölepingus
üldjuhul on tõepoolest nii, et kui töölepingusse on märgitud lihtsalt summa, täpasustamata, kas see on neto või bruto, käsitletakse seda brutona. kuid seadus pole keelanud leppida kokku teisiti ja kirjutada palganumbri täienduseks "NETO".
kui katseajal on palganumber erinev pärast katseaega saadavast palgast, peab olema ka see lepingus ära märgitud, ükskõik, millisel viisil. kasvõi ala: pärast katseaega vaadatakse töötaja palk üle ning tehakse muudatus, täiendus vmt. sellisel juhul on uus palk (pärast katseaega) kokku leppimata ja see võib jääda ka põhjendatult muutmata. üldjuhul on töölepingus kõik numbrid ja %-d paigas, selline tööleping on korrektne.

ma tihti ei saa aru, miks inimesed kirjutavad alla lepingule, mille sisu ei ole neile selge, või suisa kahjulik... ja siis tulevad pretensioonid. tööleping on kahepoolne dokument - KOKKULEPE, mille sisu peab olema selge, st üheselt mõistetav.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27666 lisas to merle
Vastas to merle teemas Palk töölepingus
räägid siin milline tööleping on korrektne jne. aga sogad asja ära sellega, et töölepingus võib olla kirjas kokkulepitud NETOpalk, seda MITTE KOHE EI VÕI, PEAB OLEMA kirjas BRUTOPALK.
Palgaseadus
§3. Palgatingimuste mõiste ja kindlaksmääramine

(1) Palgatingimustena käsitatakse käesolevas seaduses palgamäära, lisatasu ja juurdemakset summana, mille hulka on arvutatud seaduse alusel kinnipidamisele kuuluvad maksud. Palgatingimustena käsitatakse ka palga arvutamise viisi ning maksmise korda.

(2) Töötaja palgatingimused ja nende muudatused määratakse kindlaks töölepingus.

[RT I 2005, 29, 213 - jõust. 5. 06. 2005]

JURIST SELGITAB: Netopalga näitamine töölepingus on ebaseaduslik
www.palk.ee/artikkel.php?uid=427

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • nimetule eelmisele
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27667 lisas nimetule eelmisele
Vastas nimetule eelmisele teemas Palk töölepingus
mul endal oli netopalk eelmisel aastal töölepingus. tekkis töövaidlussituatsioon ja seda peeti seaduslikuks. võeti arvesse ja käsitleti netona.
TVK komisjon väitis, et seadus ei keela käsitleda palka netona, sest nii on kahepoolselt kokku lepitud.

Kui seaduses on öeldud, et see on nii, nagu ma su copy & pastest loen, siis ei ütle sama punkt, et see ei või olla teisiti. mina näen sellel tekstis vaid selgitavat formuleeringut.
Juristi selgituse üle ma ei vaidle.

ma ei väida, et sul pole õigus. ma avaldasin arvamust, sest see on foorum. ma ei SOGA (enam).
Head nõuandmist ja arvamuse avaldamist, eriti veel, kui tegemist on profiga :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27668 lisas Maie
Vastas Maie teemas Palk töölepingus
Palgaseadus § 3 täpsustati 04.mail 2005.a.
lg 1 Palgatingimusena käsitatakse käesolevas seaduses palgamäära MILLE HULKA ON ARVUTATUD SEADUSE ALUSEL KINNIPIDAMISELE KUULUVAD MAKSUD.
Jõudu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.