elatisraha

  • agnes
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27751 lisas agnes
elatisraha lisas agnes
mul selline jama,et helistas maksuamet ja teatas,et ma ei ole elatisraha deklareerinud, alates sellest ajast kui nad välja mõisteti. s.o. oktoober 2003. saan iga kuu 650kr.Kas nüüd pean maksuametile juurde maksma ja kui palju? (deklareerisin neti teel ja arvasin kogu aeg,et kõik ok)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • proovin aidata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27752 lisas proovin aidata
Vastas proovin aidata teemas elatisraha
mida sulle maksuametist veel öeldi peale selle, et TM on jäänud mitu aastat maksmata? tavaliselt antakse ka nõu ja tähtaeg, kuidas asi ära lahendada.

kui teha lihtsad arvutused:
2003 2 x 650 x 26%= 338
2004 12 x 650 x 26%= 2028
2005 12 x 650 x 24%= 1872
2006 5 x 650 x 23%= 747,50
KOKKU: 4985,- maksuametile

seda juhul, kui sul on arvestatud neil perioodil tulumaksuvaba miinimumi muult sissetulekult. st tulumaksu tuleb maksta kogu summalt.

ma pole kindel, kas tulumaksumäärad olid just sellise % nagu ma siia kirja panin ja ei ole ka kindel, kas tagasi tuleb maksta selline summa nagu ma arvutamisel sain.

kindel olen ma selles, et kõik õiged vastused saad maksuametist. küllap nad aitavad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • agnes
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #27762 lisas agnes
Vastas agnes teemas elatisraha
Suur tänu aitamast!!!! Maksuametiga leppisin kokku aja, aga tahtsin enda jaoks veidi kodutööd teha ja asjaga ennast kurssi viia.Ega sealt mulle muud öeldutki kui,et kohapeal vaatame ja arutame.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • h
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27769 lisas h
Vastas h teemas elatisraha
Kas selle 650 pealt ei ole siis maksja poolt tulumaks juba makstud? Kui firma selle üle kandis,siis peaks olema elatise pealt tulumaks ju maha võetud või kuidas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • wici
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27783 lisas wici
Vastas wici teemas elatisraha
Selle 650 (kui see on kinnipeetav brutosumma)pealt saab maksja(näit. mees) maksusoodustuse ja see summa deklareeritakse MA-le. Samas peaks elatise kinnipidaja (tööandja)TM kinnipidama ja elatise saajale raha ilma TM ülekandma ja selle operatsiooni kah MA deklareerima. Võib olla jättis kinnipidaja (tööandja) selle deklareerimata või deklareeris valesti või tõesti ei pidanud TM kinni. Soovitan pöörduda elatise kinnipidaja poole ja üle kontrollida, kas saite ikka elatise neto summa või bruto summa! Kui bruto summa, siis pead juurde maksma, kui neto tuleb elatise kinnipidajal oma deklaratsioonid üle vaadata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mina maksan elatiselt tulumaksu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27794 lisas mina maksan elatiselt tulumaksu
Vastas mina maksan elatiselt tulumaksu teemas elatisraha
makasan elatiselt tulumaksu, sest see on mulle lisasissetulek.

elatiselt maksab IGA tulu saaja tulumaksu, olenemata sellest, kas see on neto või bruto, kui on arvestatud juba tulumaksuvaba miinimum muult tulult. Kui muud tulud puuduvad, ei saa nii väikest summat tulumaksustada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.