Ületunnid ja katseajalt üleminek

  • Timo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27770 lisas Timo
Tere mul on selline mure , et 2 kuud tagasi sai katseaeg läbi ja nüüd olen siis "röömus" töötaja firmas. Uurisin lepingut ja ei ole seal midagi kirjas ületundidest. Kuna mul norm tunnid lepinguliselt on 184 ja vahest tuleb ka 210h kuus siis jääb mul nagu midagi ju saamata:(? tekkiski küsimus: kui mul lepingus pole midagi mainitud ületundide eest kas ma siis ei peaksi saama nende eest midagi? ja üks küsimus veel, et peale katseaega ei muudetud palka suurust nagu suuliselt kokku oli lepitud kui tööle asusin, kas olen saanud pügada või on mu tööandja seaduse vastaselt käitunud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27771 lisas imelik
Vastas imelik teemas Ületunnid ja katseajalt üleminek
Ületunnitöö on töötamine üle kokkulepitud tööajanormi.
Eeldavasti sul töölepingus kirjas summeeritud tööaja arvestus 4 kuud. Siis on ületunnitööks arvestusperioodi töötundide üldarvu ületavad töötunnid.
Suulised kokkulepped need on nii kui on! Katseaeg sul läbi juba 2 kuud tagasi, miks ei rääkinud sa tööandjaga lubatud palga tõusust siis.
Ei ole tööandja seaduse vastaselt käitunud kui maksab sulle töölepingus kokkulepitud töötasu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Piret
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27779 lisas Piret
peale katseja lõppu ei peagi palk tõusma kui nii pole kokku lepitud, küll aga peab seaduse järgi maksma ületundide eest, isegi kui see pole töölepingus kirjas, see tuleneb seadusest..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • katkiste närvidega Timo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27900 lisas katkiste närvidega Timo
Vastas katkiste närvidega Timo teemas Ületunnid ja katseajalt üleminek
kas sinu tööleping tehti ümber peale katseaja lõppu ehk sis "päris tööga" alustamisel?...kui su lepingut pole ümber tehtud sis sa ei saagi nende käest rohkem nõuda midagi...sest olenevalt lepingust võib seal olla ka selline asi et:ületunnid on sinu omast vabast tahtest nagu minul oli Tartu õlletehases...las mõni juriidiline isik vaatab su lepingu üle...see ei maxa rohkem kui 100.- krooni...ole tubli

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Annike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27909 lisas Annike
Vastas Annike teemas Ületunnid ja katseajalt üleminek
Kui enne tööleasumist tööandjaga suuliseid kokkuleppeid teha, ei ole kunagi kindel et need ka nii saavad olema, sellepärast tuleb kõik lubadused töölepingusse kirja panna. Ka palk mida makstakse peale katseaega. Kui seda ei ole ei ole tööandja kohustatud rohkem ka maksma. Kahjuks leidub selliseid tööandjaid, kes töötaja saamise nimel on valmis lubama igasugu asju, aga pärast neist lubadustest taganeb.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.