Tööandja ei vormista töölepingut

  • Mai
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27790 lisas Mai
Mul saab uues töökohas töötatud juba pea kolm kuud, aga mina ei ole siiani töölepingule alla kirjutanud. Ülemus küll küsisi mult minu andmeid jutuga, et vormistama lepingu ka ära, aga rohkem ei ole sellest juttu olnud. Makse makstakse minu eest korralikult, tervisekindlustus on olemas. See on minu esimene töökoht ja tagasihoidliku inimesena ei ole ka ise lepingu vormistamisega peale käinud. Töölepingu seaduses on kirjas, et tööle lubamine peaks võrduma töölepingu sõlmimisega. Leping tuleks siiski ju ära ka vormistada. Kas seadusega ei ole määratud mingeid tähtaegu, mis aja jooksul pärast töötaja tööle lubamist tuleb leping ära vormistada? Ja töölepingu vormistamine peaks ikkagi olema tööandja ülesanne või peab töötaja tõesti ise soovi avaldama/peale käima selle vormistamiseks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27799 lisas vastan
Jah tööle lubamine tööandja poolt on võrdsustatud töölepingu sõlmimisega.
Seadus otseselt ei määra mis aja jooksul peab leping olema sõlmitud.
Töölepingu vormistamata jätmine või nõuetevastase vormistamise eest kannab tööandja haldusvastutust.
Küsida võiksid ikka , mis on sellise viivitamise põhjuseks ja vajadusel saad abi ka tööinspektsioonist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sipsi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27817 lisas Sipsi
Kindlasti tuleks ikka tööleping kirjalikult sõlmida ja sellele alla kirjutada. Imelik, et tööandja ei ole seda siiani teinud. See tekitab kahtlusi. Peaksid ise peale käima, sest muidu võivad ees oodata igasugused üllatused.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.