Kasutamata puhkuse hüvituse arvestamine

  • Algaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27791 lisas Algaja
Kasutamata puhkuse hüvitust arvestatakse 6 kuu põhjal, aga kui töötaja kuupalgamäära on vahepeal tõstetud, kas siis tuleb ikka arvestada 6 kuu järgi (see tuleb väiksem kui komp maksmine kuupalga säilitamisena kasutamata puhkusepäevade eest)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27798 lisas vastan
töötajale soodsamatel tingimustel võib ikka arvestada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Algaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27800 lisas Algaja
Küsimus selles ongi, et ma ei arvestanud soodsamatel tingimustel, aga kas mul on see kohustus? Arvestasin kuue kuu järgi ning nüüd olen mures, et kas on ikka õige.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27801 lisas vastan
ära ole mures, kõik on korras, sest päevatasu arvutatakse üldjuhul arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu jooksul töötaja teenitud palga kogusummast.

PUHKUSETASU ARVUTAMISE KORD
§4. Puhkusetasu arvutamine põhi- ja lisapuhkuse aja eest

(1) Puhkusetasu ja töö- või teenistussuhte lõpetamisel kasutamata puhkuse eest rahalise hüvitise arvutamisel korrutatakse käesoleva määruse kohaselt arvutatud päevatasu puhkuse kalendripäevade (mille hulka ei arvata rahvuspüha ja riigipühi) arvuga.

(2) Kasutamata puhkuse kindlakstegemisel võetakse iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Töötatud kuude arvutamisel jäetakse vähem kui 15 päeva võrra täiskuude arvu ületavad päevad välja, 15 ja enam päeva ümardatakse terveks kuuks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.