Tööandja omavoli? Kuidas käituda?

  • Silver
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27933 lisas Silver
Tööandja tegi 2005a lõpus ettepaneku asuda 1. jaanuarist 2006 tööle kõrgemal ametipostil, kuid lubadusest kinni ei pidanud ja seda kuidagi kommenteerinud ka pole. Mai algul andsin lahkumisavalduse. 24.mail hakkas mul puhkus, kuid puhkuserahasid välja ei makstud, öeldi, et saan koos lõpparvega. 2.juunil kutsuti lõpparvele järele(tavaliselt kantakse palk pangakontole, nagu töölepingus kirjas). Tööandjal oli välja kirjutatud sularahatsekk kindlale summale, kuid raha oli 1000EEK võrra vähem!! Suuline seletus- kinnipidamine inventuuri puudujäägist. Samas oli valmiskirjutatud avaldus, kus mina luban oma palgast kinni pidada maksegraafiku alusel. Maksegraafikut kui sellist ei olnud, juhataja käskis lihtsalt sõna maksegraafik maha tõmmata ja kirjutada asemele 1000EEK. Töölepingu lõpetamise domkumendis seisis "poolte kokkuleppel", kuigi ma lahkumisavalduse kirjutasin omal algatusel(mul oli valedest kõrini). Ma ei ole veel kuskile alla kirjutanud, mida ma peaks tegema või on selline tööandja poolne käitumine seaduslik? Kas palgast mahaarvamise kohta ei peaks olema käskkiri vms.?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27935 lisas Maie
Minu arusaamist mööda on tööandjal mitu apsakat.Esiteks küsimus ,mis kuupäeval kirjutasid lahkumisavalduse ,kas oli 1 kuu enne lõpetamise kuupäeva? Juhul kui 1 kuud ei olnud siis on tööandjal õigus kirjutada poolte kokkuleppel. Kui töölepingus on kirjas ,et palk kantakse pangakontole ei ole tööandjal mingit õigust seda ühepoolselt muuta. Mingit 1000 krooni maksmist selliselt ei saa nõuda ,ainult Sinu nõusolekul ja kui Sa seda ei anna tuleb tööandjal asi anda töövaidlusse.
Töövaidlusse on siis teil mõlemal asja , tööandja tahab saada oma 1000 krooni ja Sina omakorda küsid selgitust miks ei kantud Sinu rahasid pangakontole nagu tööleping ette näeb.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Silver
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27937 lisas Silver
Lahkumisavalduse kirjutasin 02.05.2006 ja tööleping lõpetati 02.06.2006. Reedel, so.02.05 ütles juhataja, et ta kannab mulle selle 1000EEK väiksema summa oma isiklikult kontolt, millega ma nõus polnud. Nõudsin, et ülekande teeks raamatupidaja, nagu kord ja kohus. Peale seda lubas ta helistada esmasp.,so 05.06. raamatupidajale ja lasta palk üle kanda. Palka ei ole seni laekunud ja ma kardan, et ei laekugi:( Mida ma pean tegema, et raha kätte saada? Helistama raamatupidajale?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27938 lisas Maie
Arvan ka ,et veelkord küsida raamatupidaja käest ja kui võimalik siis ka bossi käest . Jutu lõppu võiks lisada,et ega mul muud üle ei jää kui tuleb minna tööinspektsiooni,sest nüüd on lisandunud ka palga maksmise hilinemine.
Jõudu ja närvi!
Tööleping oleks tulnud lõpetada TLS § 79 järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Silver
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27939 lisas Silver
Aitäh Maie. Tuletasin ülemusele veelkord meelde, et ootan oma lõpparvet. Üle kanti. 1000krooni vähem. Ei küsitud mult midagi, kas olen nõus või mitte. Tartus asub tööinspektsioon vist Teguri 37. Dokumentidele ma igatahes alla ei ole kirjutanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.