rasedus, töö ja puhkus

  • mann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27966 lisas mann
olen rase ja tahtsin puhkust hiljem kui tavaliselt,seega enne dekreeti minekut(sügisel dekreet). puhkus peaks hakkama 12 juunist(nende graafiku järgi), kuigi puhkuse graafikule pole alla kirjutanud, tööandjaga sai räägitud paar kuud tagasi, et tahan mina aug. puhkusele ja oldi nõus,et küll mingit tööd leiavad (tegelikkuses pole tööd suvel 2kuud ja tavaliselt on olnud puhkus ja siis palgatapuhkus)nüüd tahavad et läheks juba 12 puhkusele kuna suvel pole tööd anda. kas saab sundida puhkama siis kui ma ei taha, aga temale oleks see nii kasulikum.(pole tööd-saadan puhkusele). väidab et kuis aru ei saa et pole mulle tööd anda ja pole mõtet 8 tundi päevas seal passida ilma tööta ja palka maksta. viskasin puhkuse avalduse lauale aug. kuust. ja tulin tulema, kas ta peab sellele reageerima või peab kuidagi muudmoodi avalduse andma? kas suusõnaline kokkulepe enam ei olegi kokkulepe?(kui toas oli kolm inimest). tean et kas seadusega on nii,et see on tööandja mure kui tööd ei ole anda, istun kasvõi kodus aga palka peavad maksma. igat tööd ju ka rasedale anda ei saa. kes täpsemalt teab palun kirjutage...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vot nii
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27967 lisas vot nii
Vastas vot nii teemas rasedus, töö ja puhkus
Rasedal on õigus vahetult enne raseduspuhkusele jäämist saada korralist puhkust temale sobival ajal, st. et tööandja ei saa keelduda rasedale sobival ajal puhkuse andmisest ka sõltumata varem koostatud puhkuste ajakavast. Kuna raseda puhkust ei ole sageli võimalik jaanuari kuus koostatavas puhkuste ajakavas ette näha, oleks rasedal mõistlik oma puhkusele jäämise soovist tööandjale kirjalikult ette teatada vähemalt kaks nädalat aga mida varem seda parem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.