puhkuserahad peale lapsehoolduspuhkust

  • nõutu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #28009 lisas nõutu
Kas on õige, et kohe peale lapsehoolduspuhkust (oldud kodus üle 12 kuu) puhkusele minnes ei saagi puhkusetasu töölepingujärgse palga järgi, vaid mingi Statistikaameti keskmise järgi? (Ja mis see keskmine siis on)?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • seadus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #28010 lisas seadus
PUHKUSETASU ARVUTAMISE KORD
§3. Päevatasu arvutamine
(3) Kui töötajale ei ole töö- või teenistussuhte peatumise tõttu rohkem kui kaheteistkümne kuu jooksul palka makstud, korrigeeritakse töötaja palgamäära Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäära muutumise indeksiga. Indeksi väärtus arvutatakse puhkusetasu maksmise vajaduse tekkimise ajal ja töö- või teenistussuhte peatamise ajal kehtinud palga alammäära suhtena.

(4) Käesoleva paragrahvi lõiget 3 ei kohaldata, kui palgamäär on kehtestatud seaduse, Vabariigi Valitsuse või kohaliku omavalitsuse volikogu määrusega või on kollektiivlepingus kokku lepitud. Nimetatud juhtudel kasutatakse maksmise ajal kehtivat palgamäära. Samuti ei kohaldata lõiget 3 siis, kui indekseeritud palgamäär on Statistikaameti poolt avaldatud viimase kvartali riigi keskmisest brutokuupalgast suurem. Sel juhul kasutatakse riigi keskmist palgamäära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • nõutu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #28011 lisas nõutu
tänan "seadus", seda juttu oskasin ma ise ka lugeda, aga paluks nüüd puust ja punaseks teha, ning asi lahti seletada

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • seadus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #28012 lisas seadus
Ohooo kui nõudlik palumine!!!

Vaevalt, et sellise suhtumise peale ma enam midagi juurde vastan, sest oma poolset arusaama asjast ja võimalusi sa ei too, et saaks öelda mis sul õige mis vale aga nõudma "tooge ja näidake kandikul ette" selleks oled küll mihkel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • nõutu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #28015 lisas nõutu
no sellist tigedat vastust ma nüüd küll ei osanud oodata, ning pole minu viga, et minu eelmine jutt siin 3x ilmus. Samuti ei osanud ma oodata, et siin foorumis käib asi nii, et ise küsin, ise vastan ja siis ootan veel teiste kommentaare. Tänud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.