puhkuseraha

  • notsu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 nädalat tagasi #28217 lisas notsu
puhkuseraha lisas notsu
Minu tööandja seisukoht on, et puhkuseraha on tööandja kingitus töötajale (ta ju puhkab, midagi ei tooda ja kasumit tööandjale sisse ei too). Ja nüüd peale selle kingitud raha (neto puhkuseraha) peab tema (tööandja) veel maksusumma MA kandma! Antaku puhkusle mineja talle (tööandjale) see MA osa tagasi! Kas keegi kommenteeriks? (Kuidas seaduses sätestatud , kuisas puhkuseraha ja maksud arvestatakse ma tean) Kuulaks Teie arvamust tööandja kohta.Tänan
PS siis kui oli suur töötuts ei puhati üldse ilma rahata

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 nädal tagasi #28218 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkuseraha
Sinu tööandja on lihtsalt l...!

Ei ole tegemist kuidagi mingi kingitusega kuna töötaja on oma tööga selle puhkuse välja teeninud, sest iga töötatud kuu eest on õigus saada puhkust 2,33 päeva seega kui töötaja teeb terve aasta tööd tööandja heaks siis on ta juba selle aastaga oma 28 päeva puhkust ka väljatöötanud(teeninud).

Ja MA maksud(töötuskindl.maks, kogumispensionimaks ja tulumaks) on töötaja kanda st. bruto puhkusetasult arvutatakse/võetakse need maha ja tööandja lihtsalt vahendajana kannab need MA kontole.
Ja MA maksud mis tõesti on tööandja kanda (sotsiaalmaks ja tööandja tk.)on seadusega paikapandud kohustus. Sellest ei ole pääsu kui see firma üldse veel soovib eksisteerida ja endale ka edaspidi töölisi saada/palgata kes tema jaoks töötavad. Kui nende maksude jaoks raha puudub ja oh-õudust juba hakatakse töötajatelt sisse nõudma, siis on targem sellel firmal oma uksed kinni panna.

Selline on minu arvamus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • väga imellik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 nädal tagasi #28223 lisas väga imellik
Vastas väga imellik teemas puhkuseraha
Püha jumal! Kuidas saab üks tööandja nii naiivne olla? Ma loodan siiralt, et töötajad selles firmas nii naiivsed pole. Kõik maksekohustused, mis kaasnevad töötaja tasudega, kannab tööandja!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.