rasedus

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 nädal tagasi #28225 lisas Triin
rasedus lisas Triin
ootan oma esimest last ja sooviksin paljude asjade kohta vastuseid .kas oskaksite öelda ,kas haigusleht mõjtab minu dekreedi rahasid ja emapalka.ja kas ma saan dekreedi rahasid ja emapalka 2005a järgi või 2006a järgi .sünnitus tähtaeg on novembris2006. oleks nii hea kui ma saaks selgust neis asjus.kuidas üldse arvutatakse neid rahasid.lugupidamisega Triin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastused
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 nädal tagasi #28228 lisas vastused
Vastas vastused teemas rasedus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Elina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 nädal tagasi #28232 lisas Elina
Vastas Elina teemas rasedus
Palju õnne ja kas tead mind vaevasid samad küsimused,kui ma dekreeti jäin. Mina sünnitasin 2005 dets, dekreeti jäin kuu aega hiljem kui ette nähtud,praegusel juhul võidan sellest nii palju,et emapalka saan kuu kauem kuigi dekreet vältis ikkagi kokku 140 päeva. Haiguslehe kohta ma kahjuks ei tea,ei tohiks sisse arvestada sest sealt ei maksa sa ju sots maksu aga minu arust kui sinu sün.tähtaeg nov,siis raseduspuhkusele peaksid sa ju jääma kunagi sept. ja siis vist arvestatakse 2005 järgi. Kõik rahad kokku,millelt maksad sots.maksu ja see jagatakse eelnevate kuudega,seega kui sul ikkagi arvestatakse 2005 järgi siis saad vaadata,kui palju maksid sots maksu ja see jaga 12 saad summa,sealt võta tulumaks maha ja seda summat hakkadki saama.
Loodan,et väga keeruline jutt ei olnud ja oli ka abi sellest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 nädal tagasi #28238 lisas kata
Vastas kata teemas rasedus
1. Haigusleht sinu hüvitisi ei mõjuta.
2. Kuna dekreet algab 2006.a-l, siis dekreediraha saad 2005.a. tulude põhjal.
3. Kuna dekreet lõppeb 2007.a-l ja siis tekkib õigus vanemahüvitisele, saad vanemahüvitist 2006.a. tulude põhjal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.