õpetaja puhkuseraha korral maksuvaba osa?

  • Kuidas arvutada
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 päeva tagasi #28303 lisas Kuidas arvutada
Olen õpetaja. Minu korraline puhkus ( 56 kalendripäeva) algas 19.juunil.Kuidas arvestatakse puhkuse raha korral maksuvaba osa?
Minu arvestustekohaselt on minu saadud rahas arvestatud ainult 1 kuu maksuvaba 2000. EEk-i, Aga puhkan ju tegelikult pea kolm kuud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • maksuvaba
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 päeva tagasi #28304 lisas maksuvaba
maksuvaba ette arvestada ei tohi, tagantjärele aga küll, nii et järgmise palga maksmisel arvestatakse maksuvaba kasutamata osa võrra rohkem

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • a
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28321 lisas a
kuidas peaksin sellest aru saama, et kas on lisatud maksuvaba osa juurde või mitte?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28322 lisas mari
Minu loogika ütleb nii: juunis said palka, millelt arvestatakse tulumaksu, samuti augustis. Juulikuu jääb vaid puhkuseraha jaoks - sellelt võetaksegi tulumaks maha (ühekordselt). Järgmise palga saad augustis, siis arvestatakse taas tulumaks maha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28323 lisas mari
Vabandust, ikka tulumaksuvaba miinimum arvestatakse (muidugi ka tulumaks, aga küsisid ju maksuvaba miinimumi) niimoodi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28329 lisas .
mari-le, jutt on 56 päevasest puhkusest, nii et ilmselt ei saa augustis jälle palka

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28330 lisas .
juunis väljamakstud puhkuserahalt ei saa maha arvestada maksuvaba rohkem, kui ühe kuu osa, seega 2000, kuna ette ei tohi maksuvabastust kasutada. kui juulis- augustis jääb maksuvaba kasutamata, siis saab seda kasutada siis, kui järgmine kord palka arvestatakse, seega siis arvatavalt septembris.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28345 lisas mari
Ma ise ka õpetaja, puhkus tõesti 56 päeva. Õpetaja puhkus algab reeglina siiski poolest juunist ja kestab poole augustini. Meie koolis makstakse palka kuu lõpus - seega augusti lõpus siiski augustikuu raha. Võib-olla teil kuidagi teisiti, aga põhimõtteliselt peaks asi klappima.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28348 lisas .
vabandan, ei ole nii täpselt kursis, enamasti asutustes ju makstakse palka järgmise kuu algul, selle põhjal oletasingi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.