Ajateenija , tööaasta ja puhkus

  • Nonii
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28350 lisas Nonii
Olen hädas - kas keegi oskab öelda, kas ajateenistuse aeg kuulub tööaasta hulka, mille eest tekib töötajal õigus tasustatavatele puhkusepäevadele?
Kas kellegi on viimasel ajal selle teemaga kokkupuudet?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28352 lisas imelik
Vastas imelik teemas Ajateenija , tööaasta ja puhkus
Ennast hakkas kah see küsimus huvitama ja uurisin veidi, jah läheb nii tööaasta arutamise(õigus tasustatavatele puhkusepäevadele) kui ka tööstaazhi hulka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mariann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28354 lisas mariann
Vastas mariann teemas Ajateenija , tööaasta ja puhkus
imelik on vist millestki valesti aru saanud. Ajateenistuse ajaks tööleping peatub ja selle aja eest ei ole töötajal puhkuse saamise õigust.
Millest lähtun: Töölepingu seadus § 55, mis määratleb, et ajateenistuse ajaks tööleping peatub ja Puhkuseseadus, mille § 4, mis toob ära loetelu, mis arvatakse tööaasta hulka lisaks tegelikult töötatud ajale ning mille hulgas ei ole ajateenistust nimetatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28355 lisas .
Samas Helve Toomla väidab oma kommentaaris, et ajateenistuse aeg, st töölepingu peatumise aeg, läheb puhkuse õigust andva tööaasta hulka, seega on võimalik kohe pärast teenistust ka puhkust anda ja puhkusetasu maksta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28356 lisas .
Puhkuseseaduse § 4 p.1, lg 5, ütleb: muu aeg, mil töötaja on seaduse, muu õigusakti ......... alustel ajutiselt vabastatud tööülesannete täitmisest.

Ajateenistus käib sinna alla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28357 lisas imelik
Vastas imelik teemas Ajateenija , tööaasta ja puhkus
Ei ole ma millegist valesti aru saanud.
Point ongi selles, et TLS muudeti aga puhkuseseadust mitte.

Nagu punkt juba ka vastas on jäätud puhkuseseadus selles osas(ajateenistuse) muutmata siis seaduse järgi läheb see aeg ka tööaasta sisse ja on õigus saada tasulist puhkust selle aja eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mariann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28359 lisas mariann
Vastas mariann teemas Ajateenija , tööaasta ja puhkus
Ma ei leidnud Helve Toomla kommentaari, mis seda ütleks. Ehk paneb keegi lingi? Mu meelest muudeti TLS ajateenistuse puhul vaid seda osa, et enam ei ole ajateenistus töölepingu lõpetamise põhjuseks. Varem oli ju tööandja valik, kui soovis, siis lõpetas lepingu, kui soovis, siis peatas. Kas seal oli siis tõesti veel midagi muuta ajateenistuse osas? See asi on mulle täitsa arusaamatu. Lingist oleks suur abi, kui keegi viitsiks selle üles leida. Ise küll ei näinud sellist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28360 lisas .
www.eraamat.ee , nõustamiskeskus ja otsingusse ajateenistus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.