Õigus õppepuhkusele

  • Tulevane magistrant
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28457 lisas Tulevane magistrant
Õigus õppepuhkusele lisas Tulevane magistrant
Loen Täiskasvanute koolituse seadusest välja, et kui ma õpin kõrgkoolis täiskoormusega, siis see ei lähegi arvesse kui koolitus. (§ 2 sätestab, et tasemekoolitus võimaldab omandada kõrgharidust osakoormusega või eksternina). Kas ma saan tõesti õigesti aru? Ja kas see tähendab, et täiskoormusega õppides ei ole mul õigust saada õppepuhkust?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28459 lisas to
Vastas to teemas Õigus õppepuhkusele
just nii - see tähendab, et õppimine ongi sinu põhitöö.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tulevane magistrant
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28460 lisas Tulevane magistrant
Vastas Tulevane magistrant teemas Õigus õppepuhkusele
Aga õppides õhtuses õppes (mis tegelikult nõuab suurt pingutust) jääb mul aega töötada päeval täiskoormusega. Seega õpin oma vaba aja mitte töö arvelt. Ja tõesti ei ole seaduse järgi mul õigus eksamisessiooni ajaks õppepuhkust võtta? Tundub ebaaus. Kas tööandjale tasuks siiski puhkuse sooviavaldus esitada? Samas mul ei ole tegelikult mingit õigust õppepuhkusel oldud aja eest töötasu saada. Ei saaks ega tohiks ju sellele panustada, et tööandja seadust võib-olla sõna sõnalt ei tea.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tulevane magistrant
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28461 lisas Tulevane magistrant
Vastas Tulevane magistrant teemas Õigus õppepuhkusele
Osakoormusega ka õppida ei saa, sest siis kaotaksin riigieelarvelise õppekoha :(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • elly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28491 lisas elly
Vastas elly teemas Õigus õppepuhkusele
äkki leiaks tööandjaga kompromissi? seaduses ei ole ju keelatud, et seda puhkust antakse sulle kokkuleppel, ehk kui töötandja tuleb sinule vastu ja laseb tasuvale õppepuhkusele. See on ju normaalne, veel enam, kui õpid midagi, mis on ka sinu tööga seotud. Pärast on sinu õppimisest ka tööandjale kasu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.