Lõpparve

  • Tuuli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28463 lisas Tuuli
Lõpparve lisas Tuuli
Olen 16 aastane. Leidsin suveks tööd ühes koristusfirmas.Tööle asusin juuni alguses,töölepingut minuga ei sõlmitud. Avalduse töölt vabastamiseks esitasin tööandjale 3 nädalat tagasi ja vabaneda soovisin 18.augustist.Täna (3.aug.)palus töödejuhataja mul kuupäeva ära muuta,sest leidis uue töötaja,kes juba täna tööd alustas. Millal ma pean kätte saama töötasu juulikuu eest ja kas mul on õigus ka puhkuse kompensatsioonile?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28468 lisas imelik
Vastas imelik teemas Lõpparve
Alaealine peab oma lahkumis soovist etteteatama 5 kalendripäeva mitte üks kuu.

See, et pole töölepingut ei tähenda, et pole töösuhet.
Viimasel tööpäeval pead saama kätte nii saamata töötasu kui ka kasutamata puhkuse eest hüvitise.

Mis lõpu kuupäeva sa nüüd siis avaldusele panid? Kas 03.08. või? Kui nii siis rahad peaksid kah saama täna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tuuli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28539 lisas Tuuli
Vastas Tuuli teemas Lõpparve
Aga kui ma olin vormistatud käskkirjaga, millal pean ma siis lõpparve kätte saama? Kas ka sellisel juhul on mul õigus puhkusekompensatsioonile?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28541 lisas .
Vastas . teemas Lõpparve
loomulikult on sul õigus puhkusekompensatsioonile, kuna oled alaealine, on sul pealegi õigus 35päevasele puhkusele, niisiis on sul saada komp.6 puhkuse päeva eest. Lõpparve koos kompensatsiooniga tuleb välja maksta viimasel tööpäeval. Ja igaljuhul on tööandja rikkunud seadust juba sellega, et sinuga pole tehtud töölepingut, seadus ei tunne sellist asja, nagu käskkirjaga tööle vormistamine. Nii et kui sul siiani rahad saamata, siis võid nõuda lisaks saamata summadele ka veel viivist maksmisega viivitatud päevade eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.