saamata töötasu

  • kadri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28542 lisas kadri
saamata töötasu lisas kadri
asusin ilma lepinguta tööle kingapoodi. Mulle öeldi, et enne lepingut ei sõlmita, kui ma pole ära teinud inventuuri, omanikuga olen suhelnud ainult telefoni teel. Töötasin neli päeva müües kingi ja tehes inventuuri. Tulin täna töölt ära, kuna kogu see krempel tundub liiga kummaline. Tahaks aga kokkulepitud töötasu kätte saada. Kuhu poole pöörduda, kui omanik ei ole nõus maksma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28543 lisas Kaie
Vastas Kaie teemas saamata töötasu
Kas omanik tegelikult ka ei taha maksta või sa pole veel küsinud? Kui ta tõesti ei maksa, siis pöördu tööinspektsiooni. Kuigi sul kirjalikku lepingut pole saad ehk tunnistajate toel tõestada, et töötasid seal. Ja tavaliselt piisab kui sellistele "tööandjatele" mainida tööinspektsiooni nime, on nad nõus ilma pikemata vaidluseta raha ära maksma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tom
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28554 lisas Tom
Vastas Tom teemas saamata töötasu
Aga, mis õigused oleksid kui tööandja on palgaga hiljaks jäänud? Soov oleks töökohalt lahkuda ja päeva pealt.. kas mul oleks võimalik selle palga hilinemise tõttu seda nõuda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tom
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28555 lisas Tom
Vastas Tom teemas saamata töötasu
Aga, mis õigused oleksid kui tööandja on palgaga hiljaks jäänud? Soov oleks töökohalt lahkuda ja päeva pealt.. kas mul oleks võimalik selle palga hilinemise tõttu seda nõuda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kadri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28556 lisas kadri
Vastas kadri teemas saamata töötasu
palga väljamaksmise kohta arvas tööandja nii, et meil pole töösuhet olnudki ning ma olevat olnud lihtsalt poega tutvumas:.)) Miks tööandjad tööinspektsiooni kardavad? Igatahes kirjutasin avalduse töövaidluskomisjonile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28557 lisas Kaie
Vastas Kaie teemas saamata töötasu
Sul oli ju suuline kokkulepe, et asud seal kaupluses tööle? Ei võeta ju lihtsalt inimest tänavalt kauplusega "tutvuma". Tööinspektor leiab enamasti alati mingi tööandja poolse möödalaskmise, sellepärast välditakse ja kardetaksegi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28558 lisas Kaie
Vastas Kaie teemas saamata töötasu
Tomile:
EV palgaseaduse §35 Tööandja vastutus palga maksmise või ülekandmisega viivitamise eest:

Palga maksmisega või töötaja pangakontole ülekandmisega viivitamise eest maksab tööandja töötajale iga viivitatud päeva eest viivist 0,5% maksmisele või ülekandmisele kuulunud palgast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to Kadri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28559 lisas to Kadri
Vastas to Kadri teemas saamata töötasu
loe TLS § 28

§ 28. Töölepingu vorm

(1) Tööleping sõlmitakse kahes eksemplaris, millest üks jääb töötajale, teine tööandjale. Ainult töö tegemiseks, mille kestus ei ületa kaht nädalat, võib töölepingu sõlmida suuliselt.

(2) Tegelikult tööle lubamine tööandja poolt on võrdsustatud töölepingu sõlmimisega, sõltumata töölepingu vormistamisest. Sel juhul vormistatakse tööleping kirjalikult tingimustel, mida tegelikult kohaldati. Kui tegelikud tingimused olid töötaja jaoks halvemad seaduses, haldusaktis või kollektiivlepingus ettenähtust, kohaldatakse vastavat seadust, haldusakti või kollektiivlepingut.

(3) Töölepingu vormistamata jätmine või nõuetevastase vormistamise eest kannab tööandja haldusvastutust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kadri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28561 lisas kadri
Vastas kadri teemas saamata töötasu
aitäh informatsiooni eest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.