tööleping ja töövõtuleping

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28593 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööleping ja töövõtuleping
Kersti
Point ongi selles, et tööandja ei tohi lõpetada sinuga töölepingut ja sõlmida töövõtulepingut kui töösuhe jääb samaks mis sul praegu töölepinguga, sest töövõtuleping on hoopis midagi muud.

Jah loomulikult saab töövõtulepingus igasugu asju kokkuleppida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kersti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28594 lisas Kersti
Vastas Kersti teemas tööleping ja töövõtuleping
Jah,mina saan asjadest ka sedasi aru aga hetkel on mul siiski kahe halva võimaluse vahel valida
a)töövaidluskomisjon ja töökohast ilmajäämine,sest isegi tööle ennistades ei tahaks/saaks seal normaalselt töötada ja võimalik,et ta ei lõpetagi omaalgatuslikult töölepingut vaid otsib/tekitab mingi põhjuse mille alusel leping lõpetada(kasvõi usalduse puudumine)
b)lõpetada olemasolev leping seoses õppima asumisega ja sõlmida töövõtuleping,lootes,et saab selle mulle kasulikel tingimustel sõlmida ja kui peaks tekkima vaidlusmoment edaspidi,võetakse seda kui töölepingut

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kersti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28595 lisas Kersti
Vastas Kersti teemas tööleping ja töövõtuleping
Tekkis mõte,kas töövõtulepingus näidatud tingimused on kohtus ja töövaidluskomisjonis sama kaaluga kui töölepingus olevad

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28596 lisas molly
Vastas molly teemas tööleping ja töövõtuleping
minule ütles tööinspektsiooni inspektor ühe töövõtulepingu kohta niimoodi, kui töövõtja teeb selle töö minu territooriumil minu vahenditega ja materjalidega, siis see on puhtakujuliselt tööleping.
kui kõik sinu töötingimused jäävad samaks peale tööaja, siis see on tööleping

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28597 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööleping ja töövõtuleping
Lepingu pealkiri jah ei muuda midagi kõik oleneb ikka töösisust ja töösuhtest töötellija ja töövõtja vahel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28599 lisas Urve
Vastas Urve teemas tööleping ja töövõtuleping
Aga mina ütlen teile ausalt, et ei saa asjast aru. Kui Kersti asub õppima ja temaga sõlmitakse tööleping 0,8 kohta, et ehk siis 6,4 tundi päevas. Ja Kersti kavatseb töötada praeguses kohas edasi 0,75 koha peal, et ehk siis 6 tundi päevas. Minu küsimus : mitu tundi on Kersti ööpäevas, et ei kannataks ei töö ega õppimine ja jääks veel aega iseendagagi tegelemiseks? Äkki tööandja on nõus 0,5 koha lepingut sõlmima? Kui senini tegid töö ära 8 tunniga, siis aastatega on viljakus tõusnud ja saad sama töö tegelikult ka lühema ajaga tehtud? Proovi sõlmida lihtsalt osalise tööajaga leping, kus näiteks nädala tunnid fikseeritud. Minul on ja rahul mina ja rahul ülemus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kersti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 11 kuud tagasi #28602 lisas Kersti
Vastas Kersti teemas tööleping ja töövõtuleping
Probleem on selles,et tööandja on nõus sõlmima vaid 0,2 koormusega lepingut,kuna reidentuurist on 0,8 ja kokku ei tohi olla üle 1,0(töö-ja puhkeaja seaduse järgi 40 h nädalas)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.